Kurs Turystyki Zimowej II stopnia

Coraz sprawniej radzisz sobie w górach i na koncie masz już kilka niższych szczytów zdobytych zimą. Czujesz jednak, że szczyt Twoich wspinaczkowych możliwości leży jeszcze wyżej. Chcesz, żeby litera „V“ w Twoim górskim CV oznaczała znak wiktorii? Pora wejść na wyższą półkę. Jesteś gotowy? No to ruszamy!

Cena: 999 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*(cena promocyjna do 05.12.2023)

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 3 dni

Poziom zaawansowania: zaawansowany

Zaczynamy w: Parking Biała Woda Kieżmarska

Grupa: 5 osób

Teren: Tatry Słowackie

Nocleg: Chata Pri Zelenom Plese

W trakcie kursu będziesz mógł zweryfikować i pogłębić swoją dotychczasową wiedzę o zimowych wspinaczkach. Nauczymy Cię jak poruszać się po linie, jak zapewnić odpowiednią asekurację sobie i pozostałym osobom z drużyny, oraz jak pokonywać napotkane przeszkody. Dowiesz się też, w jaki sposób zabezpieczyć się na lodowcu i jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w danych okolicznościach. Razem przećwiczymy scenariusze, które mogą zdarzyć się naprawdę.
Na przykład udzielimy pomocy komuś, kto utknął w szczelinie.
Program obejmuje m.in. tematy:
asekuracji i technik linowych, asekuracji w zespole wieloosobowym,
poruszania się w trudnym terenie, ratownictwa lodowcowego, zjazdów

Śpimy w wygodnych pokojach zapewnionych przez Chate przy Zielonym Stawie Kieżmarskim. Jeśli chcecie do Waszych, gotowych już rezerwacji można zamówić dodatkowo pyszne wyżywienie – także wege i z piwem lub Kofolą. Całość zapłacicie w schroniskowej recepcji pierwszego dnia szkolenia – ceny znajdziecie na www chaty.

Areną naszych zmagań będzie cała górna partia doliny Kieżmarskiej – uznanej już od wieków za najciekawsze miejsce w całych Tatrach. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, niczym w laboratorium, będziemy mogli Wam w prosty sposób wyjaśnić najbardziej skomplikowane techniki.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
wypożyczenie sprzętu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

1 dzień:
10.00 ‒ Spotkanie na parkingu, rozdanie sprzętu, przejście do schroniska
13.00-18.00 ‒ Zajęcia praktyczne w terenie
18.00-20.00 ‒ obiadokolacja
20.30-22.00 ‒ zajęcia teoretyczne
2 dzień:
9.00-18.00 ‒ Zajęcia praktyczne w terenie – wycieczka górska
18.00-20.00 ‒ obiadokolacja
20.30-22.00 ‒zajęcia teoretyczne, integracja, film górski
3 dzień:
9.00-13.00 ‒ zajęcia praktyczne i/lub wykłady
14.00-14.30 ‒ podsumowanie i wspólne zejście na parking

(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com