Kurs Topografia i Pogoda

Myślisz o górskich wyprawach? Najwyższy czas przesiąść się z podróżowania palcem po mapie na prawdziwe podróże z mapą w kieszeni. Nasz kurs „Topografia i Pogoda“ to idealny punkt wyjścia do nauki orientacji w terenie i poznania technik nawigacyjnych, które przydadzą się w górach.

Kurs prowadzimy zarówno latem jak i zimą!

Cena: 1100 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 2 dni

  Poziom zaawansowania: początkujący

  Zaczynamy w: Szczawnica

  Grupa: 8 osób

  Teren: Małe Pieniny

  Nocleg: Schronisko pod Durbaszką

  Topografia to sztuka rozumienia mapy. Znajomość technicznych narzędzi, takich jak kompas i wysokościomierz, jak i GPS, opiera się na umiejętności rozumienia map. Potrafiąc czytać mapy, możesz sobie wyobrazić teren w 3D i odwrotnie, a wiedza o kartograficznych środkach wyrazu, szczególnie poziomnic i innych oznaczeń daje Ci swobodę wyboru drogi.

  Znajomość tych wszystkich narzędzi poparta dodatkowo nowymi technologiami to doskonały sposób by poradzić sobie w najgorszych opałach.

  Nauczymy Cię prawidłowego odczytywania map, korzystania z GPS-u oraz posługiwania się kompasem. Wiedzę najlepiej utrwala się w praktyce, więc możesz spodziewać się biegów na orientację oraz ćwiczeń z planowania trasy i nawigacji. Po zaliczeniu kursu „Topografia i Pogoda“ będziesz wiedzieć, że jesteś na dobrej drodze i właściwym kursie.

  Program obejmuje m.in. tematy:

  Noc na naszym kursie spędzimy w gościnnych progach Schroniska pod Durbaszką – w chyba jednym z bardziej egzotycznych pasm jakimi są Małe Pieniny (dla odmiany będące najwyższą częścią Pienin). Te wspaniałe tereny oferują oszałamiające widoki z wielkich hal szczytowych, przypominających bieszczadzkie połoniny. Można z nich dojrzeć Tatry, Diablak, góry Słowacji czy po prostu najbliższe szczyty Gorców i Beskidu Sądeckiego.

  Zaś duże wysokości względne, dochodzące do pięciuset metrów, lasy i brak parku ograniczeń w poruszaniu pozwalają na fantazyjny dobór zadań topograficznych 🙂

  W cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu,
  certyfikat ukończenia,
  mapa obszaru szkolenia wydawnictwa Compass.

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można w miarę miejsc skorzystać z transportu naszych instruktorów), nocleg i wyżywienie oraz inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  1 dzień:
  9.00-10.00 – rozpoczęcie kursu
  10.45-13.00-zajęcia praktyczne (cz. I)
  13.15-14.00- podsumowanie i omówienie zajęć praktycznych
  14.30-18.30-zajęcia praktyczne (cz. II)
  18.30-19.30-przerwa na posiłek
  19.30-22.00- wykład

  2 dzień:
  9.00-15.00 ‒ zajęcia praktyczne i/lub wykłady
  14.30-16.30 ‒ podsumowanie i zakończenie kursu

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com