ABC Lawin

Wypadki mają to do siebie, że pojawiają się niezapowiedziane, dlatego ciężko będzie się uczyć ich unikania, gdy już się wydarzą.

Dlatego w ramach naszych zajęć nauczymy Ciebie ratownictwa i podstaw prewencji, opowiemy też o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w terenie zagrożonym lawinami. Żeby nie marznąć nadmiernie – nieco teorii wprowadzimy za pomocą nowych technik dwa dni przed kursem – w postaci specjalnego webinaru.

Cena: 440 PLN

cena nie zawiera kosztów dojazdu (możliwy bezpłatnie z instruktorami)

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 1 dzień

  Poziom zaawansowania: początkujący

  Zaczynamy w: Zakopane

  Grupa: 8 osób

  Teren: Tatry Polskie

  Nocleg: bez noclegu

  Lawiny śnieżne są niezwykle gwałtownym zjawiskiem, występującym praktycznie we wszystkich górach. Dochodzi do nich, gdy pokrywa śnieżna zalegająca na zboczach traci stabilność i w gwałtowny sposób osuwa się ze stoku. Siła z jaką niszczą wszystko na swojej drodze skłoniła amerykańskich badaczy do nazwania ich białym smokiem. Jednak jak i tego mitycznego potwora lawinę można ograć swoją wiedzą i rozsądkiem. Przede wszystkim przygotowaniem wycieczki, prewencją i dobrym przygotowaniem do ratownictwa koleżeńskiego. Pod lawiną średni czas przeżycia to piętnaście minut, dlatego można polegać tylko na ogarnięciu swoich kompanów.

  Właściwy sprzęt w górach jest obowiązkowy, ale sam nie pomoże w nagłych wypadkach, chyba że naprawdę wiesz, jak go używać. n jest idealny dla początkujących, ale także dla zaawansowanych turystów i wspinaczy, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę. Otrzymasz zwięzłe, niezbędne informacje o tym, jak korzystać ze sprzętu lawinowego, zrozumiesz też strategię skutecznego ratowania towarzysza: właściwy sposób postępowania po lawinie, w tym intensywne szkolenie w zakresie poszukiwania zasypanych ofiar, sondowania i skutecznego kopania. W czasie webinaru przed kursem wprowadzimy pierwsze zagadnienia dotyczące samych lawin i prewencji. Jako, że całe szkolenie ma formę wycieczki będzie to okazja by w praktyce przećwiczyć dobre praktyki podczas wyjścia w teren zagrożony.
  Program obejmuje m.in. tematy:
  ratownictwo lawinowe i sprzęt do niego używany, podstawy prewencji, dobre praktyki w wyjścia w teren zagrożony.

  W cenie:
  webinar online przed zajęciami,
  opieka certyfikowanego instruktora,
  bilet na kolejkę krzesełkową*,
  bilet do parku narodowego*,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu,
  certyfikat ukończenia,
  *jeśli występuje

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można w miarę miejsc skorzystać z transportu naszych instruktorów), wyżywienie, i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  Dwa dni przed szkoleniem
  19.00-21.00- spotkanie: webinar online / wstęp teoretyczny

  Dzień szkolenia
  5.00-6.00 – wyjazd z Krakowa*
  8.30-9.00 – spotkanie na parkingu, rozdanie sprzętu i rozpoczęcie zajęć
  9.30-15.00-zajęcia praktyczno-teoretyczne w terenie
  16.00-16.30 – zakończenie zajęć na parkingu
  19.30 (około) – powrót do Krakowa*

  *dotyczy osób, które zadeklarowały chęć nieodpłatnego przejazdu z naszymi instruktorami
  (godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com