Kurs ABC Via Ferrat

Żeby powiedzieć B, najpierw trzeba powiedzieć A. Kurs ABC via ferrat to dobry wstęp do przygody z górami.

Co to jest via ferrata? W języku włoskim termin ten oznacza żelazną drogę, czyli wytyczony w skałach szlak, który wzmocniono metalowymi elementami. Wyprawa taką trasą to połączenie górskiej wędrówki i wspinaczki.

Cena: 440 PLN

cena nie zawiera kosztów dojazdu*

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 1 dzień

Poziom zaawansowania: początkujący

Zaczynamy w: Martin / Liptovské Revúce

Grupa: 5 osób

Teren: Mała Fatra / Wielka Fatra

Nocleg: bez noclegu

Działamy na terenie ogródka ferratowego Dve Veže w Wielkiej Fatrze i na Ferracie HZS Martinské hole w Małej Fatrze. Oba te rejony oferują odmienne warunki doskonale wdrażające w różne rodzaje ferrat jakie spotkacie za granicą, połączone z szybkim dojazdem z Polski.
Pierwszy to mocniej nastawiony na przestrzeń i ekspozycje rejon skalnych turni oplecionych dziewięcioma ferratami z licznymi przygodowymi odcinkami (mostki tybetańskie, podniebne ławeczki, przewieszenia, długie trawersy).
Druga ferrata jest szlakiem wejściowym na szczyt, przedzielonym wieloma sekcjami ferratowymi i malowniczymi mostami linowymi w wąwozie Piwowarskiego Potoku.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można w miarę miejsc skorzystać z transportu naszych instruktorów), wyżywienie, i inne, które zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

7.00-8.00 ‒ wyjazd z Krakowa*
10.30 ‒ spotkanie na parkingu pod ferratą, rozdanie sprzętu i rozpoczęcie zajęć
10.45-17.30 ‒ zajęcia praktyczno-teoretyczne na ferracie
17.45 ‒ zakończenie zajęć
20.30 (około) ‒ powrót do Krakowa*

*dotyczy osób, które zadeklarowały chęć nieodpłatnego przejazdu z naszymi instruktorami
(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com