Kurs Skiturowy

Kurs skiturowy to odpowiednia propozycja dla wszystkich, którzy całkiem nieźle radzą sobie na dwóch deskach, ale chcieliby połączyć to z wędrówką po górach. Dzięki nam poznasz skiturowe abecadło i przejdziesz krótkie szkolenie lawinowe. W cenie kursu zapewniamy sprzęt lawinowy, a jeśli nie masz swoje wyposażenia, dostaniesz od nas zniżkę na wypożyczenie sprzętu skiturowego.

Cena: 1500 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 3 dni

  Poziom zaawansowania: początkujący

  Zaczynamy w: Korbielów

  Grupa: 6 osób

  Teren: Beskid Żywiecki

  Nocleg: Hala Miziowa

  Nasze szkolenie adresowane jest przede wszystkim do osób, które pewnie czują się na nartach, jednak kiedy trzeba, zorganizujemy dodatkowe szkolenie narciarskie z instruktorem.

  Już pierwszego dnia wyruszymy w teren, gdzie nauczymy Was poruszać się na skiturach, prawidłowa zakładać ślad, wykonywać zwroty, zakosy i utrzymywać prawidłowe tempo wędrówki i poruszać się w terenie leśnym lub skalistym. Oczywiście przypomnimy Wam także zasady bezpieczeństwa ogólnego i lawinowego. Dowiecie się też, jak konserwować i przechowywać sprzęt skiturowy.

  Pilsko albo Pilskaido 😉 jako drugi szczyt po Babiej Górze i trzeci w Polsce poza Tatrami jest niczym polska Japonia dla skiturowców i freeriderów – nie bez powodu najważniejszym pytaniem jest “Jaki warun Pilsku?”.
  Do społu z wspaniałymi terenami wokół, jak Rysianka czy Hala Lipowska stanowi prawdziwy raj dla turystyki narciarskiej. Bliskość dużego stoku, zaś pozwoli nam doskonalić Twoją technikę w niezakłócony sposób.
  Naszą bazą będzie bardzo wygodne schronisko PTTK na Hali Miziowej, oferujące pokoje z łazienkami.

  W cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu lawinowego,
  zniżka na wypożyczenie sprzętu skiturowego,
  certyfikat ukończenia.

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  1 dzień:
  17.00-20.00 – powitanie, wykłady
  20.00-23.00 – pokaz filmów związanych z tematyką bezpieczeństwa i skiturów, wolne dyskusje
  2 dzień:
  9.00-10.00 – wprowadzenie do zajęć praktycznych
  10.15-19.00 – zajęcia praktyczne – wycieczka skiturowa w okolice schroniska
  20.00-21.00 – podsumowanie zajęć
  3 dzień:
  9.00-10.00 – wprowadzenie do zajęć praktycznych
  10.15-15.00 – zajęcia praktyczne – wycieczka skiturowa w okolice schroniska
  15.30-16.00 – podsumowanie zajęć
  (godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com