O Nas

Pamiętajcie, że wiedza i technika to nie wszystko. Z nami dowiecie się, jak dzięki owocnej współpracy w grupie uniknąć w górach niebezpieczeństwa zimą i latem. Pierwsze kursy przeprowadziliśmy m.in. dla Men’s Health oraz National Geographic Traveller. Teraz także Wy możecie uczestniczyć w tej niesamowitej przygodzie.

Cenimy jakość, nie ilość. Szkolimy małe grupy i podchodzimy indywidualnie do każdego z Was, gdyż dbamy o bezpieczeństwo i zgodność z lokalnymi przepisami. Nasze kursy to autorskie programy stworzone w oparciu o doświadczenie szkolących instruktorów i wytyczne największych organizacji górskich. Tworzą one spójną całość, tak byście mogli zdobywać wiedzę i szczyty stopniowo – od najprostszych po himalajskie kolosy.  Jesteśmy profesjonalistami – lubimy być dobrzy w tym, co robimy ‒ dlatego dbamy o nasz rozwój, osiągając coraz to nowe cele w górach, i uczestnicząc w różnych formach szkolenia – jak konferencje czy warsztaty tematyczne.

Mimo naszej wieloletniej praktyki nie popadliśmy w rutynę – nasz przekaz jest metodyczny i klarowny, staramy się jednak, by nie był jedynie suchym wykładem. Nasze szkolenia to nie tylko podstawowe informacje, ale również wiele ciekawostek, anegdotek i niuansów sprzętowych, których nie znajdziesz w żadnej innej szkole.

Za czas szkoleń zapewniamy cały sprzęt techniczny oraz oferujemy zniżki na zakup sprzętu górskiego po odbyciu szkolenia. Po kursie nadal jesteście naszymi kursantami, ale i górskimi towarzyszami w przygodzie, którą przeżywamy razem – zawsze staramy się dzielić naszą wiedzą i podawać pomocną rękę, dlatego jeśli czegoś potrzebujecie – piszcie lub dzwońcie, a  postaramy się pomóc. Oprócz tego możecie korzystać z naszej wypożyczalni sprzętu po preferencyjnych cenach.

Dlaczego My?

Wiedza

Prewencja przede wszystkim, dlatego dowiesz się na temat gór wszystkiego, co ważne.

Sprzęt

Nie musicie mieć wyposażenia. W cenie kursu korzystacie z naszej wypożyczalni sprzętu!

Zarządzanie Grupą

Dowiecie się, w jaki sposób zarządzać grupą, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych.

Umiejętności

Nauczymy Was, jak sprawnie działać w górach. Umiejętności, które nabędziecie, nie tylko pozwolą Wam bezpiecznie przemierzać trasy od Beskidów po Alpy, lecz również cieszyć się pięknem tych terenów!

Materiały Szkoleniowe

Otrzymacie od nas komplet materiałów szkoleniowych oraz książkę Sztuka przetrwania w terenie lawinowym (na kursie lawinowym).

Małe Grupy

Stawiamy na małe zespoły ‒ dzięki temu zajęcia mogą odbywać się płynnie, co gwarantuje porządek i spokój.

Zespół

Krzysiek Rychlik

instruktor wspinaczki, wspinacz sportowy

Uprawnienia instruktorskie posiada od 2009 r. W 2013 r., wraz z Andrzejem Marciszem, dokonał pierwszego polskiego, a czwartego w ogóle przejścia ponad 350-metrowej mikstowej drogi „Almendudler” (M9 WI7) w Kanderstegu. Rok później, w zespole z Magdą Imielską, pokonał klasyk mikstowy „Jedi Master” (M11), prowadząc wszystkie trudne wyciągi. Jest to jednocześnie najtrudniejsze prowadzenie wielowyciągowej drogi mikstowej dokonane przez wspinacza z Polski. W styczniu 2018 r. dokonał pierwszego klasycznego przejścia „Superścieku” (z Tomem Ballardem i Andrzejem Marciszem), jednej z najtrudniejszych dróg zimowych w Tatrach Polskich. Prezes Stowarzyszenia Instruktorów Górskich.

Ma licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 144/2018.

Więcej o Krzyśku można znaleźć na stronie: kurswspinaczkowy.pl

Sebastian Fijak

przewodnik górski

Ma uprawnienia przewodnickie na prawie wszystkie polskie pasma górskie oraz licencję Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA. Jest instruktorem przewodnictwa górskiego. Wielokrotnie przemierzał Alpy i Norwegię, był także w górach Kaukazu. Współpracuje jako dziennikarz z największymi gazetami górskimi w Polsce. Jako instruktor turystyki wysokogórskiej szkolił podczas wielu dużych ogólnopolskich imprez od 2008 r. począwszy. Uczestnik Spotkań Sudecko-Karpackich Służb Lawinowych, Międzynarodowego Kongresu Ratownictwa Górskiego IKAR-CISA 2012 w Krynicy Zdroju i 2019 w Zakopanem, International Snow Science Workshop 2013 w Grenoble i 2018 w Innsbrucku oraz innych form wymiany doświadczeń naukowych dotyczących śniegu. Członek komisji lawinowej IKAR-CISA (ICAR). Ma  licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 118/2017.

Więcej informacji o Sebastianie i jego działaniach można znaleźć na stronie fijak.pl

Opinie

Kurs lawinowy – skondensowany kurs teoretyczny i praktyczny z dużą dawką poczucia humoru. Kameralna grupa, fajna miejscówa, indywidualne podejście do każdego, istotne informacje przekazane w sposób przyjemny do zapamiętania, cenne rady i uwagi a przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy podczas sprawdzania teorii w praktyce. Czekam na kolejne kursy z Wami – do zobaczenia!

Joanna pracownik naukowy

Kurs turystyki zimowej to intensywne cztery dni. Dużo teorii i praktyki. Instruktorzy, Sebastian Fijak i Krzysztof Rychlik, posiadają ogromną wiedzę. Szkolą profesjonalnie, na dobrym sprzęcie. Mają ogromną cierpliwość do kursantów.  Atmosfera na kursie jest super. Wszyscy uśmiechnięci i pomocni. Realizacja planu kursu w 100% plus. Polecam.

Mariusz przedsiębiorca

Kurs turystyki zimowej pierwsza klasa!

Iza studentka

Pełen profesjonalizm. Idealny balans pomiędzy teorią a praktyką… Polecam!

Arkadiusz manager

Z Lawiny.com byłam wraz z mężem na kursie via ferrata w Alpach. Miałam nieco obaw, czy damy radę, czy bezpiecznie… Jak tylko zobaczyłam Sebastiana poczułam, że jesteśmy w dobrych rękach. Objaśnił nam sprzęt od podstaw, pouczył o bezpiecznym zachowaniu, opiekował się gdy ktoś utknął i dostał blokady, był cierpliwy jak tysiąc razy pytałam, czy zjazd z liny jest bezpieczny i to z uśmiechem na tej sympatycznej, zarośniętej buzi. Imponuje mi wiedzą, doświadczeniem. A poczucie humoru sprawia, że myślisz sobie: ale fajny gość! Polecam – szczególnie tym co lubią wyzwania i dobrą zabawę!

Ania przedsiębiorca

Rewelacyjny kurs w naprawdę cudownym miejscu. Chłopaki odwalają kawał dobrej roboty. A całość prowadzona jest w świetnej atmosferze. Super kurs super instruktorzy i super miejsce. Polecam każdemu kto chce rozpocząć swoja przygodę z turystyką zimową.

Patrycjapsycholog

Absolutnie profesjonalne podjecie tematu: indywidualny kurs w pigułce na potrzeby wyprawy w Himalaje. Tak wiele nowej teorii, którą chłonie się z prawdziwa przyjemnością, praktyka bez litości i z poczuciem humoru – totalny reset głowy  Ludzie z pasja, która nie da się nie zarazić   Dziękuje!

Aniaprzedsiębiorca