Zespół

Sebastian Fijak

Przewodnik górski

Krakowianin, przewodnik górski i narciarski. Od 2010 roku instruktor przewodnictwa górskiego i turystyki wysokogórskiej. Człowiek, który w rubryce „miejsce zamieszkania“ spokojnie może wpisać „góry“. Jak w domu czuje się w Alpach, zwłaszcza Sztubajskich i Oetztalskich, które ceni ze względu na ich urodę, niezatłoczone szlaki oraz wędrujących tam ludzi. Zdobywca alpejskich czterotysięczników i kaukaskich pięciotysięczników. Jego pasją są wymagające trekkingi i alpejskie ferraty. Świetny mówca i szkoleniowiec, wyróżniający się charakterystycznym radiowym głosem.

Dysponuje uprawnieniami przewodnickimi na prawie wszystkie polskie pasma górskie. Ma też licencję Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA oraz licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 118/2017.

Więcej informacji o Sebastianie i jego działaniach można znaleźć na stronie fijak.pl

Krzysztof Rychlik

Instruktor wspinaczki

Wspinacz i licencjonowany instruktor wspinaczkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wyszkolił już z górą 1000 wspinaczy. Podczas swoich wypraw zwiedził górskie pasma w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Wspinał się w Ameryce Północnej: w Indian Creek w stanie Utah, w Boulder w Kolorado i Squamish w Brytyjskiej Kolumbii. Swoich sił próbował też w Północnej Patagonii w Chile.

Może pochwalić się m.in. pokonaniem wyjątkowo trudnych przejść mikstowych w szwajcarskim Kanderstegu oraz w Dolinie Aosty we Włoszech. Na swoim koncie ma też „Superściek“ – najtrudniejszą zimową linię w Tatrach Polskich oraz wiele wymagających dróg lodowych i drytoolowych (nieoblodzonych dróg skalnych pokonywanych z użyciem sprzętu do wspinaczki lodowej).

Na stałe współpracuje z magazynami i portalami o tematyce górskiej. Jego artykuły i relacje z wypraw można znaleźć w magazynach „Góry” i „Taternik” oraz na portalach: brytan.com.pl, wspinanie.pl i climb.pl.
Współzałożyciel Akademii Górskiej i Prezes Stowarzyszenia Instruktorów Górskich. Dysponuje licencją szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 144/2018.


Więcej o Krzyśku znajdziesz na stronie www.kurswspinaczkowy.pl