O Nas

Pamiętaj, że wiedza i technika to nie wszystko. Z nami dowiesz się, jak dzięki owocnej współpracy międzyludzkiej uniknąć niebezpieczeństwa gór zimą i latem. Pierwsze kursy przeprowadziliśmy m.in. dla Men’s Health oraz National Geographic Traveller. Teraz także Ty możesz uczestniczyć w tej niesamowitej przygodzie.

Cenimy jakość, nie ilość. Szkolimy w małych grupach z indywidualnym podejściem do każdego z Was, gdyż dbamy o bezpieczeństwo i zgodność z lokalnymi przepisami. Nasze kursy to autorskie programy stworzone w oparciu o doświadczenie szkolących instruktorów i wytyczne największych organizacji górskich. Tworzą one spójną całość, tak byś mógł zdobywać wiedzę i szczyty stopniowo – od tych najprostszych po himalajskie kolosy.  Jesteśmy profesjonalistami – lubimy być dobrymi w tym co robimy. Dlatego dbamy o swój rozwój – praktyczny, osiągając coraz to nowe cele w górach i teoretyczny, uczestnicząc w różnych formach szkolenia – jak konferencje czy warsztaty tematyczne. Mimo naszej wieloletniej praktyki nie popadliśmy w rutynę – nasz przekaz jest metodyczny i klarowny jednak cały czas staramy się by nie był tylko suchym wykładem. Nasze szkolenia to nie tylko podstawowe informacje, ale również wiele ciekawostek, anegdotek i niuansów sprzętowych, których nie znajdziesz w żadnej innej szkole.

Zapewniamy cały sprzęt techniczny na czas szkoleń, oraz zniżki na zakup sprzętu górskiego po odbyciu szkolenia. Po kursie dalej jesteś naszym kursantem, ale i górskim towarzyszem w przygodzie, którą przeżywamy razem – zawsze staramy się dzielić naszą wiedzą i pomocną ręką, dlatego jeśli czegoś potrzebujesz – pisz lub dzwoń. W miarę naszych możliwości postaramy się pomóc. Oprócz tego możesz korzystać z naszej wypożyczalni sprzętu w preferencyjnych cenach.

Dlaczego My?

Wiedza

Prewencja przede wszystkim,
dlatego dowiesz się wszystkiego co ważne
na temat gór.

Sprzęt

Nie musisz posiadać
swojego wyposażenia technicznego.
W cenie kursu korzystasz
z naszej wypożyczalni sprzętu!

Zarządzanie Grupą

Dowiesz się w jaki sposób zarządzać
grupą aby nie stanowić
zagrożenia dla siebie i innych.

Umiejętności

Nauczymy Cię jak sprawnie działać w górach. Umiejętności, które nabędziesz nie tylko pozwolą Ci bezpiecznie przemierzać trasy od Beskidów po Alpy, ale również cieszyć się pięknem tych terenów!

Materiały Szkoleniowe

Otrzymasz od nas komplet materiałów
szkoleniowych oraz książkę „Sztuka przetrwania w terenie lawinowym” (na kursie
lawinowym).

Małe Grupy

Stawiamy na małe zespoły
Dzięki temu zajęcia mogą odbywać się
płynnie co gwarantuje
porządek i spokój.

Zespół

Krzysiek Rychlik

Instruktor wspinaczki, wspinacz sportowy

Uprawnienia instruktorskie posiada od 2009 roku. W 2013 r. w zespole z Andrzejem Marciszem dokonał pierwszego polskiego, a czwartego w ogóle przejścia ponad 350-metrowej mikstowej drogi Almendudler M9 WI7 w Kanderstegu. Rok później w zespole z Magdą Imielską pokonał klasyk mikstowy, Jedi Master M11 prowadząc wszystkie trudne wyciągi. Jest to jednocześnie najtrudniejsze prowadzenie wielowyciągowej drogi mikstowej dokonane przez wspinacza z Polski. W styczniu 2018 r. dokonał pierwszego klasycznego przejścia Superścieku (wraz z Tomem Ballardem i Andrzejem Marciszem), podobno najtrudniejszej drogi zimowej w Tatrach Polskich. Prezes Stowarzyszenia Instruktorów Górskich.

Posiada licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 144/2018.

Więcej o Krzyśku można znaleźć na stronie: kurswspinaczkowy.pl

Sebastian Fijak

przewodnik górski

Posiada uprawnienia przewodnickie na prawie wszystkie polskie pasma górskie oraz licencję Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA. Jest instruktorem przewodnictwa górskiego. Wielokrotnie przemierzał Alpy i Norwegię, podróżował także w góry Kaukazu. Współpracuje jako dziennikarz z największymi gazetami górskimi w Polsce. Jako instruktor turystyki wysokogórskiej szkolił podczas wielu dużych ogólnopolskich imprez od 2008 roku począwszy. Uczestnik Spotkań Sudecko-Karpackich Służb Lawinowych, Międzynarodowego Kongresu Ratownictwa Górskiego IKAR-CISA 2012 w Krynicy Zdroju, International Snow Science Workshop 2013 w Grenoble i 2018 w Innsbrucku oraz innych form wymiany doświadczeń naukowych dotyczących śniegu. Posiada licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 118/2017.

Więcej informacji o Sebastianie i jego działaniach można znaleźć na stronie fijak.pl

Piotr Picheta

Instruktor wspinaczki, podróżnik

Wspinał się: w Karakorum, w ramach wyprawy Batura Muztagh Pakistan 2011, w zachodnim paśmie Kakshaal Too (Kokszał Tau) w Kirgistanie w 2010 r., który swój epilog znalazła w kolejnej wyprawie eksploracyjnej w dziewicze rejony Piku Kosmos w 2014 roku. Działał także na Kaukazie, w Górach Swaneckich, w Alpach, w albańskich Prokletije, w Tatrach, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Członek Klubu Wysokogórskiego Kraków, Sekcji Akademickiej Klubu Wysokogórskiego AGH oraz by nie popaść w monotonię Krakowskiego Klubu OYAMA (posiada czarny pas – 1 dan w Oyama Karate). Instruktor wspinaczki od 2009 roku.

Artykuły i relacje z wypraw publikuje również w czasopismach branżowych (m.in. Taternik, Magazyn Górski, Góry) oraz w serwisach wspinaczkowych i podróżniczych. Twórca nowej marki odzieży wspinaczkowej i podróżniczej Climbe. Obecnie także zapalony fotograf górski z potężnym talentem artystycznym.

Opinie

Kurs lawinowy – skondensowany kurs teoretyczny i praktyczny z dużą dawką poczucia humoru. Kameralna grupa, fajna miejscówa, indywidualne podejście do każdego, istotne informacje przekazane w sposób przyjemny do zapamiętania, cenne rady i uwagi a przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy podczas sprawdzania teorii w praktyce. Czekam na kolejne kursy z Wami- do zobaczenia!

Joanna pracownik naukowy

Kurs turystyki zimowej to intensywne cztery dni. Dużo teorii i praktyki. Instruktorzy, Sebastian Fijak i Krzysztof Rychlik, posiadają ogromną wiedzę. Szkolą profesjonalnie, na dobrym sprzęcie.
Mają ogromną cierpliwość do kursantów. 
Atmosfera na kursie jest super. Wszyscy uśmiechnięci i pomocni.

Realizacja planu kursu w 100% plus.

Polecam.

Mariusz przedsiębiorca

Kurs turystyki zimowej pierwsza klasa! 

Iza studentka

Pełen profesjonalizm. Idealny balans pomiędzy teorią a praktyką .. Polecam

Arkadiusz manager

Z Lawiny.com byłam wraz z mężem na kursie via ferrata w Alpach. Miałam nieco obaw, czy damy radę, czy bezpiecznie… Jak tylko zobaczyłam Sebastiana poczułam, że jesteśmy w dobrych rękach. Objaśnił nam sprzęt od podstaw, pouczył o bezpiecznym zachowaniu, opiekował się gdy ktoś utknął i dostał blokady, był cierpliwy jak tysiąc razy pytałam, czy zjazd z liny jest bezpieczny,i to z uśmiechem na tej sympatycznej, zarośniętej buzi. Imponuje mi wiedzą, doświadczeniem. A poczucie humoru sprawia, że myślisz sobie: ale fajny gość! Polecam – szczególnie tym co lubią wyzwania i dobrą zabawę!

Ania przedsiębiorca

Rewelacyjny kurs w naprawdę cudownym miejscu. Chłopaki odwalają kawał dobrej roboty.A całość prowadzona jest w świetnej atmosferze. Super kurs super instruktorzy i super miejsce. Polecam każdemu kto chce rozpocząć swoja przygodę z turystyką zimową.

Patrycjapsycholog

Absolutnie profesjonalne podjecie tematu: indywidualny kurs w pigułce na potrzeby wyprawy w Himalaje. Tak wiele nowej teorii, którą chłonie się z prawdziwa przyjemnością, praktyka bez litości i z poczuciem humoru – totalny reset głowy Ludzie z pasja, która nie da się nie zarazić  Dziękuje!

Aniaprzedsiębiorca