Zespół

Sebastian Fijak
Przewodnik górski
Krakowianin, przewodnik górski i narciarski. Od 2010 roku instruktor przewodnictwa górskiego i turystyki wysokogórskiej. Człowiek, który w rubryce „miejsce zamieszkania“ spokojnie może wpisać „góry“. Jak w domu czuje się w Alpach, zwłaszcza Sztubajskich i Oetztalskich, które ceni ze względu na ich urodę, niezatłoczone szlaki oraz wędrujących tam ludzi. Zdobywca alpejskich czterotysięczników i kaukaskich pięciotysięczników. Jego pasją są wymagające trekkingi i alpejskie ferraty. Świetny mówca i szkoleniowiec, wyróżniający się charakterystycznym radiowym głosem.
Dysponuje uprawnieniami przewodnickimi na prawie wszystkie polskie pasma górskie. Ma też licencję Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA oraz licencję szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 118/2017.
Więcej informacji o Sebastianie i jego działaniach można znaleźć na stronie fijak.pl

Krzysztof Sadnicki
Przewodnik górski
Urodził się w pięknym zakątku Polski – Bieszczadach, ale ścieżki życia przywiodły go wiele lat temu w Tatry, z którymi jego przygoda trwa do dzisiaj. Wspinał się sportowo w Katalonii, na Peloponezie oraz na angielskich klifach. Miłośnik rodzimej Jury i podkrakowskich dolinek. Uczestnik trekkingów na Kaukazie i Korsyce. Posiada legitymację przewodnicką Nr PGT/25/21 – przewodnika tatrzańskiego III klasy.
Więcej informacji o Krzysztofie i jego działaniach można znaleźć na stronie sadnicki.pl

Jacek Kucia
Przewodnik górski
Z wykształcenia geograf i meteorolog, z zamiłowania włóczęga. Sądecki Lach z zacięciem i zamiłowaniem do eksploracji, podróży i przyrody. Od 2021 roku przewodnik górski, zrzeszony w składzie Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie. Taternik, skiturowiec, siatkarz, uzależniony od Kofoli. Członek Klubu Wysokogórskiego SAKWA.
Przemierzał góry od Pirenejów, przez Alpy, Durmitor, Riłę i Pirin, niezliczone zakątki Karpat po Góry Skandynawskie. Mierzy się z Kaukazem i Tien-Szanem, wiedząc, że nigdy nie zobaczy i nie zrobi wszystkiego co sobie założył. W górach Słowacji spędza większą część swojego życia.
Jest przewodnikiem tatrzańskim III kl. z licencją przewodnicką TPN 656/2021 oraz licencją szkoleniową TPN 308/2023.
Więcej o Jacku można znaleźć na Instagramie: @przewodnik_jacek

Krzysztof Rychlik
Instruktor wspinaczki
Wspinacz i licencjonowany instruktor wspinaczkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wyszkolił już z górą 1000 wspinaczy. Podczas swoich wypraw zwiedził górskie pasma w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Wspinał się w Ameryce Północnej: w Indian Creek w stanie Utah, w Boulder w Kolorado i Squamish w Brytyjskiej Kolumbii. Swoich sił próbował też w Północnej Patagonii w Chile.
Może pochwalić się m.in. pokonaniem wyjątkowo trudnych przejść mikstowych w szwajcarskim Kanderstegu oraz w Dolinie Aosty we Włoszech. Na swoim koncie ma też „Superściek“ – najtrudniejszą zimową linię w Tatrach Polskich oraz wiele wymagających dróg lodowych i drytoolowych (nieoblodzonych dróg skalnych pokonywanych z użyciem sprzętu do wspinaczki lodowej).
Na stałe współpracuje z magazynami i portalami o tematyce górskiej. Jego artykuły i relacje z wypraw można znaleźć w magazynach „Góry” i „Taternik” oraz na portalach: brytan.com.pl, wspinanie.pl i climb.pl.
Współzałożyciel Akademii Górskiej i Prezes Stowarzyszenia Instruktorów Górskich. Dysponuje licencją szkoleniową Tatrzańskiego Parku Narodowego numer 144/2018.
Więcej o Krzyśku znajdziesz na stronie www.kurswspinaczkowy.pl