Kurs Lawinowy I stopnia

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że możesz przenosić góry, to w górach trzeba zachować pokorę, a przede wszystkim zadbać o bezpieczństwo. Swoje i osób towarzyszących. Wspinaczka to często gra drużynowa, więc w czasie kursu szczególny nacisk kładziemy na działanie w grupach.

Cena: 800 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 2 dni

  Poziom zaawansowania: początkujący

  Zaczynamy w: Hotel PTTK Kalatówki

  Grupa: 8 osób

  Teren: Tatry Polskie

  Nocleg: Hotel PTTK Kalatówki

  Lawina śnieżna to gwałtowna utrata stabilności oraz przemieszczenie w dół stoku górskiego mas śniegu i wszystkiego co są w stanie ze sobą zabrać – niczym w gargantuicznym dominie. Te masy, zsuwające się po zboczu, nie tylko zasypią każdego, kto znajdzie się ich drodze, lecz także uniemożliwią jakikolwiek ruch i samodzielne wykopanie się.

  Zagrożenie ze strony lawin śnieżnych można w pewnym stopniu przewidzieć i dzięki temu zredukować ryzyko do akceptowalnego poziomu. Zaś nowoczesny sprzęt i umiejętności posługiwania się nim – dadzą szansę zasypanym i pozwolą ich szybko odnaleźć. Tylko pomoc koleżeńska ma tutaj szanse powodzenia, gdy planowanie i unikanie zawiedzie. Pod lawiną czas to przeżycia to tylko piętnaście minut… statystycznie…

  Podczas weekendowego kursu poznasz podstawy bezpiecznego poruszania się po górach zimą, dowiesz się jak unikać lawin oraz jak przeprowadzić akcję ratunkową. Oprócz wiedzy i doświadczenia naszych instruktorów będziesz mieć do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt do szkoleń lawinowych takich marek jak: Girsberger Elektronik, PIEPS ART Basic , SAM 3D Ortovox czy Tyromont.

  Zobaczmy niesamowitą Dolinę Bystrej, pełną cennych skarbów natury i historii. Choć kiedyś była bardzo zniszczona, dzięki długim latom odbudowy, teraz jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Będziemy wędrować po zboczach Kopy Kondrackiej i Giewontu, szukając bezpiecznych ścieżek. Będziemy mieszkać w Hotelu Górskim PTTK Kalatówki w Zakopanem. To hotel, który powstał w 1938 roku na potrzeby Mistrzostw Świata FIS. Oferuje świetne noclegi i wiele dodatków, takich jak restauracja, kawiarnie, siłownia i sauna. Dojazd do hotelu prowadzi przez brukowaną Drogę Brata Alberta z Kuźnic.

  W cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu,
  certyfikat ukończenia.

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  1 dzień:
  9.00-10.30-rozpoczęcie kursu i wykłady
  10.45-13.00-zajęcia praktyczne (cz. I)
  13.15-14.00- podsumowanie i omówienie zajęć praktycznych
  14.30-18.30-zajęcia praktyczne (cz. II, wyjście górskie)
  18.30-19.30-przerwa na posiłek
  19.30-22.00- wykład

  2 dzień:
  9.00-15.00-zajęcia praktyczne
  15.00-16.00- podsumowanie

  (godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com