Kurs Turystyki Alpejskiej

Dla jednych szczytem wyobrażeń o Alpach są zielone łąki i fioletowa krowa z reklamy czekolady.

Dla innych poszarpane górskie granie. Jeżeli bliżej Ci do tej drugiej grupy, to wiele wskazuje, że kurs turystki alpejskiej jest właśnie dla Ciebie.

Cena: 4800 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 7 dni

Poziom zaawansowania: początkujący

Zaczynamy w: Vent-Rofen

Grupa: 5 osób

Teren: Alpy Ötztalskie

Nocleg: Breslauer Hütte

Podczas kursu turystyki alpejskiej nasi instruktorzy nauczą Cię jak poruszać się po trasach lodowcowych i drogach o charakterze graniowym. Nie tylko w Alpach, ale i w innych górach o podobnym profilu.

Zdobyte umiejętności to przepustka do świata klasycznego alpinizmu. Jeżeli mierzysz wyżej niż wyjście na Morskie Oko, zapraszamy. Dołącz do naszej drużyny i weź udział w kursie.
Program obejmuje m.in. tematy:
planowanie, taktyka i przygotowanie wyjścia, obsługa sprzętu używanego w alpinizmie, poruszanie się w prostym terenie skalnym, śnieżnym i mieszanym, nie wymagającym użycia asekuracji oraz z asekuracją z liny, hamowanie upadku, chodzenie po graniach, poruszanie się po lodowcu, zjazdy, rozwiązywanie sytuacji awaryjnych i autoratownictwo, biwakowanie w górach, lawinoznawstwo.

Cały tydzień spędzimy w Breslauer Hütte – schronisku sekcji Wrocław Niemieckiego Związku Alpejskiego. Oferuje ono wygodne noclegi, sale szkoleniowe i dobre wyżywienie z piwem. Nasze bagaże, za dodatkową opłatą mogą też wyjechać kolejką towarową do samej góry. Wszystko to jest zarezerwowane przez nas przed sezonem – Wy tylko opłacacie noclegi w recepcji po przyjściu.
To miejsce otoczone zewsząd wysokimi szczytami Alp Ötztalskich jest idealną bazą wypadową na drugi najwyższy szczyt Alp Austriacki – Wildspitze (3768 m n.p.m.).
Ta góra będzie jednym z naszych celów szkoleniowych. Ponadto dzięki bliskości lodowców, skał i innych często trekkingowych szczytów będziemy mogli Wam pokazać wszystkie arkana turystyki alpejskiej.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
wypożyczenie sprzętu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

1 dzień:
15.00-spotkanie na parkingu, przekazanie sprzętu do wywozu
18.00-20.00-przywitanie, krótkie przedstawienie kadry i uczestników, wykłady 20.30-21.30-integracja

2-4 dzień:
całodzienne wyjścia szkoleniowe na lodowiec, w teren skalny inne według potrzeby oraz prognozy pogody

5 dzień:
wycieczka podsumowująca – lodowcowa/szczyt okoliczny
(według warunków i możliwości kursantów)

6 dzień:
dzień odpoczynkowo-zapasowy, zajęcia wspinaczkowe w rejonach skalnych obok schroniska

7 dzień:
podsumowanie kursu zejście na parking: wyjazd około 13.00

(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Członkostwo w DAV umożliwia również uzyskanie zniżki w schronisku na noclegi i wyżywienie.

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com