Kurs Turystyki Alpejskiej

Dla jednych szczytem wyobrażeń o Alpach są zielone łąki i fioletowa krowa z reklamy czekolady.

Dla innych poszarpane górskie granie. Jeżeli bliżej Ci do tej drugiej grupy, to wiele wskazuje, że kurs turystki alpejskiej jest właśnie dla Ciebie.

Cena: 4800 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 7 dni

  Poziom zaawansowania: początkujący

  Zaczynamy w: Vent-Rofen

  Grupa: 5 osób

  Teren: Alpy Ötztalskie

  Nocleg: Breslauer Hütte

  Turystyka alpejska, znana też jako lodowcowa lub alpinizm klasyczny, to najambitniejsza dyscyplina turystyki. Jej różnorodne wymagania dotyczące technik poruszania się, świadomości zagrożeń, umiejętności orientacji w terenie i asekuracji, wymagają dużego doświadczenia i sprawności fizycznej. W miarę wzrostu wysokości, ciśnienie, wilgotność i temperatura powietrza maleją, co powoduje większe zmęczenie niż podczas wycieczek w niższych rejonach. Dodatkowo, turystyka alpejska wymaga przebywania w odległych, niezamieszkanych obszarach i pokonywania długich dystansów na dużych wysokościach. Jednym zdaniem jest to doskonałe przygotowanie do bardziej ambitnych wypraw wysokogórskich.

  Podczas kursu turystyki alpejskiej nasi instruktorzy nauczą Cię jak poruszać się po trasach lodowcowych i drogach o charakterze graniowym. Nie tylko w Alpach, ale i w innych górach o podobnym profilu.

  Zdobyte umiejętności to przepustka do świata klasycznego alpinizmu. Jeżeli mierzysz wyżej niż wyjście na Morskie Oko, zapraszamy. Dołącz do naszej drużyny i weź udział w kursie.
  Program obejmuje m.in. tematy:
  planowanie, taktyka i przygotowanie wyjścia, obsługa sprzętu używanego w alpinizmie, poruszanie się w prostym terenie skalnym, śnieżnym i mieszanym, nie wymagającym użycia asekuracji oraz z asekuracją z liny, hamowanie upadku, chodzenie po graniach, poruszanie się po lodowcu, zjazdy, rozwiązywanie sytuacji awaryjnych i autoratownictwo, biwakowanie w górach, lawinoznawstwo.

  Cały tydzień spędzimy w Breslauer Hütte – schronisku sekcji Wrocław Niemieckiego Związku Alpejskiego. Oferuje ono wygodne noclegi, sale szkoleniowe i dobre wyżywienie z piwem. Nasze bagaże, za dodatkową opłatą mogą też wyjechać kolejką towarową do samej góry. Wszystko to jest zarezerwowane przez nas przed sezonem – Wy tylko opłacacie noclegi w recepcji po przyjściu.
  To miejsce otoczone zewsząd wysokimi szczytami Alp Ötztalskich jest idealną bazą wypadową na drugi najwyższy szczyt Alp Austriacki – Wildspitze (3768 m n.p.m.).
  Ta góra będzie jednym z naszych celów szkoleniowych. Ponadto dzięki bliskości lodowców, skał i innych często trekkingowych szczytów będziemy mogli Wam pokazać wszystkie arkana turystyki alpejskiej.

  W cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu,
  certyfikat ukończenia.

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  1 dzień:
  15.00-spotkanie na parkingu, przekazanie sprzętu do wywozu
  18.00-20.00-przywitanie, krótkie przedstawienie kadry i uczestników, wykłady 20.30-21.30-integracja

  2-4 dzień:
  całodzienne wyjścia szkoleniowe na lodowiec, w teren skalny inne według potrzeby oraz prognozy pogody

  5 dzień:
  wycieczka podsumowująca – lodowcowa/szczyt okoliczny
  (według warunków i możliwości kursantów)

  6 dzień:
  dzień odpoczynkowo-zapasowy, zajęcia wspinaczkowe w rejonach skalnych obok schroniska

  7 dzień:
  podsumowanie kursu zejście na parking: wyjazd około 13.00

  (godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Członkostwo w DAV umożliwia również uzyskanie zniżki w schronisku na noclegi i wyżywienie.

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com