Kurs Lawinowy II stopnia

Masz już za sobą pierwszą część naszego kursu lawinowego i wiesz, co może czekać Cię w górach zimą. Bardzo dobrze, ale to nie powód, żeby bujać w obłokach. Lepiej w porę zejść na ziemię, niż zostać tam sprowadzonym. Na przykład przez brak odpowiedniego wyszkolenia lub dosłownie przez służby ratunkowe.

Cena: 699 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*(cena promocyjna do 05.12.2023)

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 2 dni

Poziom zaawansowania: zaawansowany

Zaczynamy w: Parking Biała Woda Kieżmarska

Grupa: 6 osób

Teren: Tatry Słowackie

Nocleg: Chata Pri Zelenom Plese

Lawiny śnieżne to prawdziwy młyn kulowy, który potrafi zmieść wszystko na swojej drodze. Składające się ze śniegu i innych materiałów, te masowe ruchy potrafią zasypać każdego, kto znajdzie się w ich zasięgu, uniemożliwiając jakikolwiek ruch i samodzielne uwolnienie się. Na szczęście, dzięki nowoczesnemu sprzętowi i umiejętnościom jego użytkowania, ryzyko związane z lawinami śnieżnymi może zostać zredukowane do akceptowalnego poziomu. Jednak tylko wsparcie i współpraca naszych towarzyszy górskich, może przynieść sukces w sytuacji, gdy planowanie i unikanie zawiodą.

Pamiętaj, pod lawiną czas to życie, a piętnaście minut może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Problem lawin jest wspólny dla wszystkich, którzy przebywają w góry zimą, dlatego ważne jest, aby być świadomym tego i przygotowanym na każdą ewentualność.

Kurs lawinowy II stopnia pozwoli Ci na pogłębienie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po górach i reagowaniu na zagrożenia lawinowe. Razem z naszymi instruktorami przećwiczysz scenariusze wydarzeń w trudnych warunkach atmosferycznych, które mogą spotkać Cię podczas wyprawy. Dostaniesz też szansę na poprowadzenie własnej wycieczki. W szkoleniu pomoże Ci atestowany sprzęt lawinowy i edukacyjny takich marek jak: Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox oraz Tyromont.

Zanocujemy w schronisku nad Zielonym Stawem Kieżmarskim w Słowackich Tatrach Wysokich bez martwienia się o rezerwację noclegu – już za Ciebie zajęliśmy się tym wcześniej. Płacisz za swoje miejsce pierwszego dnia w recepcji. Ceny znajdziesz na stronie schroniska. Będziesz spać w wieloosobowych pokojach na łóżkach z pościelą. W schronisku dostępne jest wyżywienie, w tym śniadania i obiadokolacje, także dla wegetarian.

Podczas kursu będziemy codziennie zwiedzać inną część doliny Kieżmarskiej i podziwiać imponujące ściany wspinaczkowe i szczyty Tatr, włączając w to sławną północną ścianę Małego Kieżmarskiego Szczytu.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
wypożyczenie sprzętu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

1 dzień:
9.00-10.30-rozpoczęcie kursu i wykłady
10.45-13.00-zajęcia praktyczne (cz. I)
13.15-14.00- podsumowanie i omówienie zajęć praktycznych
14.30-18.30-zajęcia praktyczne (cz. II, wyjście górskie)
18.30-19.30-przerwa na posiłek
19.30-22.00- wykład

2 dzień:
9.00-15.00-zajęcia praktyczne
15.00-16.00- podsumowanie

(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com