Kurs Lawinowy II stopnia

Masz już za sobą pierwszą część naszego kursu lawinowego i wiesz, co może czekać Cię w górach zimą. Bardzo dobrze, ale to nie powód, żeby bujać w obłokach. Lepiej w porę zejść na ziemię, niż zostać tam sprowadzonym. Na przykład przez brak odpowiedniego wyszkolenia lub dosłownie przez służby ratunkowe.

Cena: 800 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 2 dni

  Poziom zaawansowania: zaawansowany

  Zaczynamy w: Parking Biała Woda Kieżmarska

  Grupa: 6 osób

  Teren: Tatry Słowackie

  Nocleg: Chata Pri Zelenom Plese

  Lawiny śnieżne to prawdziwy młyn kulowy, który potrafi zmieść wszystko na swojej drodze. Składające się ze śniegu i innych materiałów, te masowe ruchy potrafią zasypać każdego, kto znajdzie się w ich zasięgu, uniemożliwiając jakikolwiek ruch i samodzielne uwolnienie się. Na szczęście, dzięki nowoczesnemu sprzętowi i umiejętnościom jego użytkowania, ryzyko związane z lawinami śnieżnymi może zostać zredukowane do akceptowalnego poziomu. Jednak tylko wsparcie i współpraca naszych towarzyszy górskich, może przynieść sukces w sytuacji, gdy planowanie i unikanie zawiodą.

  Pamiętaj, pod lawiną czas to życie, a piętnaście minut może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Problem lawin jest wspólny dla wszystkich, którzy przebywają w góry zimą, dlatego ważne jest, aby być świadomym tego i przygotowanym na każdą ewentualność.

  Kurs lawinowy II stopnia pozwoli Ci na pogłębienie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po górach i reagowaniu na zagrożenia lawinowe. Razem z naszymi instruktorami przećwiczysz scenariusze wydarzeń w trudnych warunkach atmosferycznych, które mogą spotkać Cię podczas wyprawy. Dostaniesz też szansę na poprowadzenie własnej wycieczki. W szkoleniu pomoże Ci atestowany sprzęt lawinowy i edukacyjny takich marek jak: Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox oraz Tyromont.

  Zanocujemy w schronisku nad Zielonym Stawem Kieżmarskim w Słowackich Tatrach Wysokich bez martwienia się o rezerwację noclegu – już za Ciebie zajęliśmy się tym wcześniej. Płacisz za swoje miejsce pierwszego dnia w recepcji. Ceny znajdziesz na stronie schroniska. Będziesz spać w wieloosobowych pokojach na łóżkach z pościelą. W schronisku dostępne jest wyżywienie, w tym śniadania i obiadokolacje, także dla wegetarian.

  Podczas kursu będziemy codziennie zwiedzać inną część doliny Kieżmarskiej i podziwiać imponujące ściany wspinaczkowe i szczyty Tatr, włączając w to sławną północną ścianę Małego Kieżmarskiego Szczytu.

  W cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora,
  realizacja programu,
  wypożyczenie sprzętu,
  certyfikat ukończenia.

  Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

  1 dzień:
  9.00-10.30-rozpoczęcie kursu i wykłady
  10.45-13.00-zajęcia praktyczne (cz. I)
  13.15-14.00- podsumowanie i omówienie zajęć praktycznych
  14.30-18.30-zajęcia praktyczne (cz. II, wyjście górskie)
  18.30-19.30-przerwa na posiłek
  19.30-22.00- wykład

  2 dzień:
  9.00-15.00-zajęcia praktyczne
  15.00-16.00- podsumowanie

  (godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com