FAQ

Nasza odpowiedź jest krótka: nie! Jako szkoła mamy pakiet bezpłatnych rezerwacji dla naszych uczestników w schroniskach, w których odbywają się kursy. Nocleg opłacacie samodzielnie, na miejscu, w recepcji schroniska.

Nie trzeba posiadać w ogóle sprzętu technicznego na nasze kursy wypożyczenie raków, czekanów, ABC lawinowego, kasku, lonży ferratowej czy lin i karabinków jest częścią składową naszych szkoleń. Cały sprzęt to certyfikowane wyroby topowych marek jak: GRIVEL, PETZL, KONG, SIMOND czy EDELRID.

Jeśli widzisz termin na stronie kursu – tak są dostępne miejsca na niego i nie musisz dodatkowo się o to pytać mailem lub telefonicznie – wystarczy, że klikniesz datę w sekcji „zapisy online” na stronie kursu lub „kalendarium kursów” – momentalnie zostaniesz przeniesiony/a do sklepu, gdzie możesz dokonać rezerwacji miejsca za pomocą ekspresowych płatności gwarantowanych przez PayU.

Wystarczy na stronie danego kursu (np. lawinowego czy turystyki alpejskiej) przejść do sekcji „zapisy online”, kliknąć na odpowiadający link, zarezerwować wypełniając obowiązkowe pola oraz wpłacić poprzez ekspresowe płatności PayU zaliczkę w podanej wysokości.

Cena kursu obejmuje: opiekę certyfikowanego instruktora, realizację programu, wypożyczenie sprzętu oraz certyfikat ukończenia. Nocleg i wyżywienie opłacasz sam/a, również dojazd – tutaj staramy się w miarę możliwości skontaktować zmotoryzowanych kursantów ze sobą w celu wspólnego podróżowania. W miarę możliwości też można zabrać się na kurs z naszymi instruktorami – nieodpłatnie i grzecznościowo.

Większość schronisk górskich i wysokogórskich nie oferuje płatności kartą (choć np. na Hali Miziowej jest to możliwe) ze względów technicznych. Dopłata na miejscu za kurs odbywa się na miejscu w gotówce, w polskich złotych.