Warsztaty: Turystyka Wysokogórska

Jeśli wydajcie ci się, że już zapomniałeś co robiłeś na kursie turystyki zimowej(wysokogórskiej), chciałbyś odświeżyć lub usystematyzować swoją zdobytą samodzielnie wiedzę – to kurs dla Ciebie! W ciągu tej jednodniowej wycieczki pokonamy tatrzański szczyt Świnicy pod okiem najlepszych instruktorów, którzy miło acz bezwzględnie skorygują każdy twój błąd 🙂

Cena: 850 PLN

cena nie zawiera kosztów dojazdu*

Niestety, ale wszystkie terminy na ten kurs zostały wyprzedane. Poinformujemy Cię gdy pojawią się w ofercie.
Zostaw swój adres email poniżej:

  Czas trwania: 1 dzień

  Poziom zaawansowania: zaawansowany

  Zaczynamy w: Zakopane

  Grupa: 3 osoby

  Teren: Tatry Wysokie

  Nocleg: bez noclegu

  Warsztaty będą repetytorium wszystkich zagadnień związanych z poruszaniem się w terenie wysokogórskim od odpowiedniego użycia raków  czekana przez posługiwanie się ABC lawinowym, aż po asekurację w terenie przepaścistym.

  Naszym boiskiem jest Świnica – jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szczytów w Polsce. Z wierzchołkiem o wysokości 2302 m n.p.m. i szlakiem turystycznym, Świnica oferuje niezapomniane widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ale naszym prawdziwym celem jest niższy, północno-zachodni szczyt o wysokości 2291 m, zwany wierzchołkiem taternickim. To miejsce jest niedostępne dla turystów i oferuje prawdziwe wyzwania dla doświadczonych alpinistów.

  Rozpoczniemy naszą drogę na Kasprowym Wierchu, gdzie będziemy ćwiczyć podczas podejścia, podziwiając trzystu metrowe urwiska na północy i wschodzie. Dzień zaś zakończymy zejściem przez Halę Gąsienicową we wspaniałej zimowej scenerii.

  Gdyby warunki nie pozwalały na jej zdobycie – zastępczo za cel obierzecie  Kościelec, Zadni Granat, Suche Czuby lub Żółtą Przełęcz – wedle decyzji instruktora.

  w cenie:
  opieka certyfikowanego instruktora
  realizacja programu
  bilet na kolej PKL „Kasprowy”
  wypożyczenie sprzętu
  certyfikat ukończenia

  Dwa dni przed szkoleniem
  19.00-21.00- spotkanie: webinar online / wstęp teoretyczny

  Dzień szkolenia
  5.00-6.00 – wyjazd z Krakowa*
  8.30-9.00- spotkanie na parkingu, rozdanie sprzętu i rozpoczęcie zajęć
  9.30-15.00-zajęcia praktyczno-teoretyczne w terenie
  16.00-16.30 zakończenie zajęć na parkingu
  19.30 (około) – powrót do Krakowa*

  *dotyczy osób, które zadeklarowały chęć nieodpłatnego przejazdu z naszymi instruktorami
  (godziny kolejność zajęcia mogą ulec zmianom)

  Lista sprzętu do pobrania.

  Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

  Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com