Kurs Via Ferrata

Zapał do górskich wypraw nie gaśnie? Szukasz miejsc z widokami, które zostaną z Tobą na dłużej i wyzwań, które podniosą poziom adrenaliny?

Kuj żelazo póki gorące, a raczej przekuj swoją pasję na praktyczne umiejętności na szlakach via ferrata.

Cena: 1500 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu*

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 3 dni

Poziom zaawansowania: początkujący

Zaczynamy w: Weichtalhaus (Raxalpe)

Grupa: 5 osób

Teren: Alpy

Nocleg: Weichtalhaus (Raxalpe)

Kurs via ferrata przeniesie Twoją przygodę z górami na wyższą półkę, a my przygotujemy Cię do samodzielnego poruszania się na trasach typu via ferrata/klettersteig. Dzięki nam sprawnie pokonasz ferraty o każdym stopniu trudności i poradzisz sobie na drogach o charakterze graniowym.
Program obejmuje m.in. tematy:
planowanie, taktyka i przygotowanie wyjścia górskiego, obsługa sprzętu ferratowego, przemieszczanie się w prostym terenie, poruszanie się w terenie wymagającym użycia asekuracji, rozwiązywanie sytuacji awaryjnych(zjazdy i asekuracja linowa).

Działamy na terenie całego masywu Raxalpe – masywu około stu kilometrów od Wiednia, ze szczególnym uwzględnieniem Höllental.

Rejon, który niegdyś kiedyś mekką wiedeńskich pionierów alpinizmu, dzisiaj jest centrum wszelakich aktywności górskich – od prostych spacerów po wielowyciągowe wspinaczki. Nie mogło zabraknąć tam również klettersteigów, czyli z włoska via ferrat. W czasie naszego kursu zwiedzimy kilka, które są uznane za najpiękniejsze i najstarsze w całej Austrii – między innymi Hans von Haid Steig, Alpenvereinsteig oraz Gaislochsteig.

Naszą bazą będzie centrum szkoleniowe Naturfreunde – Weichtalhaus, które posiada własny ogródek ferratowy o pełnej skali trudności (od A do F). Oferuje ono nam wygodne noclegi w przestronnych salach i dobrą kuchnie. Wszystko to jest zarezerwowane przez nas przed sezonem (nocleg i wyżywienie opłacacie na miejscu w recepcji). Warte podkreślenia podkreślenia jest to, że parkujemy auta tuż obok schroniska, skracając logistykę do niezbędnego minimum.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
wypożyczenie sprzętu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

1 dzień:
1400-15.00 – spotkanie na parkingu schroniska Weichtalhaus
15.00-19.00 – zajęcia praktyczno-teoretyczne w ogródku wspinaczkowym
2 dzień:
9.00-18.00 – wycieczka – zajęcia praktyczne na okolicznych via ferratach
18.00-20.00 – obiadokolacja i przerwa
20.00-22.00 – zajęcia teoretyczne i integracja
3 dzień:
9.00-14.00 – zajęcia praktyczne na ferracie ćwiczebnej
14.00-14.30 podsumowanie zajęć oraz zakończenie kursu

(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Członkostwo w DAV lub PTTK(Naturefriends International – NFI) umożliwia również uzyskanie zniżki w schronisku Weichtalhaus na noclegi. Parking przy schronisku jest darmowy.

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com