Lawinowaliśmy na WOŚP!

12 stycznia, sobotni wieczór na Markowych. W kulminacyjnym momencie w schroniskowej jadalni jest blisko 60 osób. Sebastian zaczyna wykład – czym jest zagrożenie lawinowe, jakie są cechy lawiniastego terenu oraz jakie pułapki stwarza śnieg. Kolejne punkty to ratownictwo – jakiej pomocy mogą udzielić towarzysze podczas wypadku – a także sprzęt. Tradycyjnie odpalamy poduszki powietrzne w plecakach BCA oraz pokazujemy, jak działa Avalung.

WOŚP na Markowych

W niedzielę do południa szkolimy grupę turystów zatrzymujących się w schronisku z obsługi trójcy lawinowej – a śniegu dosypało w ciągu tygodnia solidnie. Dzięki temu możemy również w praktyce pokazać zainteresowanym, jak „działa” lawina.

Ćwiczenia lawinowe

Niedługo zaczynamy kolejny kurs, ale zanim to się stanie – na zachętę zapraszamy na prelekcję, która odbędzie się w sklepie MOKO w Krakowie na ulicy Zyblikiewicza 2 (koło Domu Turysty PTTK) o godzinie 19.15. Wśród uczestników prelekcji rozlosujemy plecak The North Face, książki „Świat Babiej Góry” i „Lawinowe ABC” oraz spore zniżki na nasze kursy lawinowe.