Via Ferrata

podniebnymi perciami

Kurs Via Ferrata

Nudzi was ograniczona turystyka po horyzontalnych szlakach, chcielibyście poczuć nieco powietrza pod nogami? W takim razie via ferraty to coś dla was! Już wspinaczka, a jeszcze turystyka – o bardzo szerokim spektrum możliwych trudności.

Od prostych spacerów po prawdziwe wyzwania techniczne. Żelazne percie to idealny sposób na płynne przejście od „zwykłej” turystyki do wspinaczki w górach. Wszak wiele z ferrat to niegdysiejsze drogi wspinaczkowe, czy zaopatrzeniowe dla wojsk alpejskich.

Kurs via ferrata przygotowuje do samodzielnego poruszania się na trasach ubezpieczonych typu via ferrata/klettersteig w szerokim zakresie trudności i prostych drogach skalnych (graniowych) uzupełniających te szlaki. Taki kurs da wam podstawy do eksploracji bogatej sieci tego typu dróg w całych Alpach (i nie tylko) oraz jest dobrym wstępem do późniejszego kursu taternickiego i wspinaczki górskiej u Krzyśka Rychlika.

Czas:

3 dni

Cena:

800 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Alpy

Zaczynamy w:

Weichtalhaus (Raxalpe)

Start 1 dnia:

15:00

Koniec 3 dnia:

15:00

Nocleg:

Weichtalhaus (Raxalpe)

Czego Cię Nauczymy?

Rozpoczniemy od małej unifikacji, czyli sprawdzenia wiedzy zdobytej w trakcie kursu turystyki górskiej (jeśli nie byłeś na tym szkoleniu u nas) lub ewentualnego przypomnienia sobie zapomnianych części kursu. Płynnie przejdziemy do rozszerzenia Twojej wiedzy o tematykę taktyki, planowania i umiejętności odnajdywania się w terenie, czyli cech właściwych dla poruszania w terenie górskim. W czasie wyjść przećwiczycie każdy z tych elementów. Pokonamy via ferraty, które oferują nam warunki ukazujące różne elementy stałej asekuracji, jakie możecie spotkać na różnych żelaznych perciach w całej Europie ( i nie tylko).

Skorzystamy z okazji i potrenujemy w skałach podstawy wspinaczki – tak by móc zaadoptować te umiejętności na szlaku. Będziecie mogli zobaczyć czym jest asekuracja na takich drogach i dowiecie się dlaczego czasami jednak warto wspomóc się liną. Poznacie skale trudności i w miarę czasu przetestujecie je w rzeczywistym terenie. Oczywiście po – nieco górskich opowieści, żeby nasz kurs nie zamienił się w suchą techniczną zabawę. Wszak góry to nie tylko karabinki, lonże i wibramy – to przede wszystkim radość zdobywania szczytów!

Nasz kurs via ferrata jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutsche Alpenverein oraz naszego bogatego doświadczenia górskiego.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat instruktora

Ważne informacje
Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online