Via Ferrata

podniebnymi perciami

Kurs Via Ferrata

Nudzi Was wędrowanie po horyzontalnych szlakach? Chcielibyście poczuć nieco powietrza pod nogami? W takim razie via ferraty to coś dla Was! Już wspinaczka, a jeszcze turystyka – o bardzo szerokim spektrum trudności.

Od prostych spacerów po prawdziwe wyzwania techniczne. Żelazne percie to idealny sposób na płynne przejście od „zwykłej” turystyki do wspinaczki w górach. Wiele z ferrat to przecież niegdysiejsze drogi wspinaczkowe czy zaopatrzeniowe dla wojsk alpejskich.

Kurs via ferrata przygotowuje do samodzielnego poruszania się na trasach ubezpieczonych typu via ferrata/klettersteig w szerokim zakresie trudności i po prostych drogach skalnych (graniowych) uzupełniających te szlaki. Taki kurs da Wan podstawy do eksploracji bogatej sieci podobnych dróg w całych Alpach (i nie tylko) oraz jest dobrym wstępem do późniejszego kursu taternickiego i wspinaczki górskiej u Krzyśka Rychlika.

Czas:

3 dni

Cena:

1500 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Alpy

Zaczynamy w:

Weichtalhaus (Raxalpe)

Start 1 dnia:

15:00

Koniec 3 dnia:

15:00

Nocleg:

Weichtalhaus (Raxalpe)

Czego Was Nauczymy?

Rozpoczniemy od małej unifikacji, czyli sprawdzenia Waszej wiedzy zdobytej w trakcie kursu turystyki górskiej (jeśli nie byliście na tym szkoleniu u nas) lub ewentualnego przypomnienia sobie elementów kursu. Potem przejdziemy do nauki taktyki, planowania i umiejętności orientowania się w terenie, czyli do tego, co trzeba wiedzieć i umieć, by poruszać się w terenie górskim. W czasie wyjść przećwiczycie każdy z tych elementów. Pokonamy via ferraty, by zapoznać się z elementami stałej asekuracji, jakie możecie spotkać na różnych żelaznych perciach w całej Europie (i nie tylko).

Skorzystamy z okazji i potrenujemy w skałach podstawy wspinaczki – byście mogli zastosować te umiejętności na szlaku. Zobaczycie, czym jest asekuracja na takich drogach, i dowiecie, się dlaczego czasami jednak warto pomóc sobie liną. Poznacie skale trudności i sprawdzicie je w terenie. Oczywiście usłyszycie też nieco górskich opowieści, żeby nasz kurs nie zamienił się w suchą techniczną zabawę. Wszak góry to nie tylko karabinki, lonże i wibramy – to przede wszystkim radość zdobywania szczytów!

Nasz kurs via ferrata jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutscher Alpenverein, oraz naszego bogatego doświadczenia górskiego.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe