Turystyki Zimowej (stopień I+II)

góry w nowej odsłonie

Kurs Turystyki Zimowej (stopień I+II)

Góry to wolność – zarówno drogi, jak i wyboru. Tutaj, pośród najwyższych szczytów nie spotkacie budek z wacianymi swetrami i papierowymi kierpcami. Nikt nie będzie Was strofował, że schodzicie ze szlaku – więcej! Często nie będzie szlaku poza nikłą ścieżką i znakami na mapie. Czy to nie jest piękne? Poczuć się jak zdobywcy? Dlatego turystyka wysokogórska, niekiedy zwana alpinizmem klasycznym jest idealnym rozwiązaniem jeśli i Wy chcecie to poczuć. Postawić pierwsze kroki w prawdziwych górach wysokich!

W przypadku ustanowienia obostrzeń uniemożliwiających wyjazd na Słowację –  ramowy program zostaje bez zmian – ćwiczymy na terenie Tatr Polskich.

Czas:

4 dni

Cena:

1600 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Tatry Wysokie

Zaczynamy w:

Parking Biała Woda Kieżmarska

Start 1 dnia:

13:00

Koniec 4 dnia:

15:00

Nocleg:

Chata Pri Zelenom Plesie

Czego Was Nauczymy?

Kurs przygotuje Was do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą. Nauczycie się oceniać ryzyko, planować wycieczkę, radzić sobie w terenie zagrożonym lawinami, poruszać w terenie i asekurować za pomocą specjalistycznego sprzętu (raki, czekany, szable śnieżne, liny i podstawowy sprzęt wspinaczkowy). Będziemy ćwiczyć hamowanie w terenie śnieżno-lodowym i zjazdy, poznacie zasady autoratownictwa i poruszania się w zespole. Wszystko to zaś sprawdzimy podczas wysokogórskiej wycieczki w rejonie doliny Kieżmarskiej !!

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe