Kurs Turystyki Zimowej II stopnia

Pnij się coraz wyżej!

Kurs Turystyki Zimowej II stopnia

Pierwsze koty za płoty! Zdobyliście już nieco szczytów w Tatrach zimą, ale wiecie, że noty za styl nie byłyby najwyższe (gdyby istniały)? Chcecie iść dalej po kursie I stopnia i pogłębiać swoją wiedzę? To znaczy, że czas na ten kurs – II stopnia, czyli zaawansowany! W czasie naszego kursu wpierw utrwalimy i zweryfikujemy Wasze wiadomości, by płynnie przejść ma wyższy stopień wtajemniczenia. Szybko zdobędziecie wiedzę jak zjeżdżać i podchodzić po linie, czy pokonywać przeszkody lodowe, które potrafią wyrosnąć na drodze zimowego turysty. Będziecie asekurowali się w zespole, używając różnych narzędzi – od śrub lodowych po systemy improwizowane. Oczywiście zobaczymy dolinę z różnych ujęć – dzięki naszej wycieczce w wyższe partie gór. Dowiecie się też jak zabezpieczać się na lodowcu i poradzić sobie z problemem kolegi w szczelinie. To wszystko w układzie pozwalającym na uzyskanie maksimum wiedzy i traceniu minimum urlopu w Waszej pracy. Liczebność naszych grup pozwala na stworzenie realistycznych scenariuszy, które będziecie realizowali przez całe trwanie kursu!

W przypadku ustanowienia obostrzeń uniemożliwiających wyjazd na Słowację –  ramowy program zostaje bez zmian – ćwiczymy na terenie Tatr Polskich.

Czas:

3 dni

Cena:

1500 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Tatry Wysokie

Zaczynamy w:

Parking Biała Woda Kieżmarska

Start 1 dnia:

10:00

Koniec X dnia:

15:00

Nocleg:

Chata Pri Zelenym Plesie

Czego Was Nauczymy?

Kurs zaawansowany II stopnia to naturalne przejście wyżej w poziomie Waszej wiedzy. Po krótkiej unifikacji i przypomnieniu zagadnień z pierwszej części płynnie przejdziemy do trudniejszych zadań. Będziecie ćwiczyć asekurację lotną w zespole wraz ze zjazdami i podchodzeniem na linie oraz hamowaniem. Dowiecie się jak szybko i z małym nakładem sił wyciągnąć kolegę ze szczeliny czy w momencie jak po prostu zawiśnie na linie i dlaczego podstawowy flaszencug to nie najlepsza metoda 😉 Będziemy ćwiczyć poruszanie się i asekurację w stromym terenie lodowym w czasie naszej wycieczki wysokogórskiej.  Nauczycie się jak prawidłowo pokonywać trudności zabezpieczone poręczówką oraz pogłębiać wiedzę o ratownictwie lawinowym i zagrożeniach gór zimą.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe