Kurs Turystyki Zimowej I stopnia

Wyżej, szybciej, mocniej? Nie tak szybko. Wszystko w swoim czasie. Zimowa wspinaczka to nie igrzyska. Chociaż podobnie jak start w olimpijskich zawodach, wymaga odpowiedniego przygotowania. A nikt nie przygotuje Cię do górskich wypraw zimą tak dobrze, jak my podczas kursu turystyki zimowej I stopnia.

Cena: 1400 PLN

cena nie zawiera kosztów noclegu i dojazdu

Po wybraniu terminu zobaczysz informacje o liczbie dostępnych miejsc!

Czas trwania: 3 dni

Poziom zaawansowania: początkujący

Zaczynamy w: Parking Biała Woda Kieżmarska

Grupa: 5 osób

Teren: Tatry Słowackie

Nocleg: Chata Pri Zelenom Plese

Podczas szkolenia nauczysz się jak zaplanować wyjście w góry zimą, poznasz przydatne techniki wspinaczkowe i dowiesz się jak wybrać odpowiedni sprzęt. Wszystko to przećwiczysz podczas praktycznych zajęć w terenie. O wysoki poziom merytoryczny i dobrą atmosferę zadbają nasi doświadczeni instruktorzy, którzy wesprą Cię swoją wiedzą, a kiedy trzeba podadzą pomocną dłoń.
Program obejmuje m.in. tematy:
bezpieczeństwa lawinowego; poruszania się w rakach i z czekanem,
wiązania się i asekuracji w zespole linowym, hamowania upadków, biwakowania w zimie.

Noclegi zapewniają nam gościnne progi Chaty przy Zielonym Stawie Kieżmarskim. Wasze miejsca są już zarezerwowane z wyprzedzeniem w pokojach z pościelą – ceny sprawdzicie na stronie www schroniska.
Istnieje też możliwość wykupienia wyśmienitego wyżywienia – śniadań i obiadokolacji, a wieczorem ugaszenia pragnienia w prawdziwym barze z kilkoma rodzajami piwa lanego.

W toku naszych wyjść wokół schroniska i do wyższych dolin zawieszonych poznacie całe otoczenie Baranich Rogów, Małego Kieżmarskiego czy Kołowego Szczytu.

W cenie:
opieka certyfikowanego instruktora,
realizacja programu,
wypożyczenie sprzętu,
certyfikat ukończenia.

Nie jest zawarty w cenie dojazd (można, w miarę miejsc, nieodpłatnie skorzystać z transportu z naszymi instruktorami), wyżywienie, nocleg i inne, które nie zostały wymienione w akapicie “w cenie”.

1 dzień:
10.00 ‒ Spotkanie na parkingu, rozdanie sprzętu, przejście do schroniska
13.00-18.00 ‒ Zajęcia praktyczne w terenie
18.00-20.00 ‒ obiadokolacja
20.30-22.00 ‒ zajęcia teoretyczne
2 dzień:
9.00-18.00 ‒ Zajęcia praktyczne w terenie – wycieczka górska
18.00-20.00 ‒ obiadokolacja
20.30-22.00 ‒zajęcia teoretyczne, integracja, film górski
3 dzień:
9.00-13.00 ‒ zajęcia praktyczne i/lub wykłady
14.00-14.30 ‒ podsumowanie i wspólne zejście na parking

(godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianom i są orientacyjne)

Lista sprzętu do pobrania.

Jako ubezpieczenie polecamy wykupienie członkostwa w Deutscher Alpenverein S. Kattowitz – oddziale największego na świecie klubu wysokogórskiego i związku sportowego (kontakt odbywa się po polsku).

Jeśli jednak potrzebujesz ubezpieczenia krótkoterminowego nasz zaprzyjaźniony broker PZU ma przygotowaną ofertę dla kursantów – w celu jej uzyskania skontaktuj się z Bogdanem Wójcikiem tel.+48 508 329 807 email: mcfbw66@gmail.com