Kurs Turystyki Zimowej I stopnia

Usamodzielnij się w Tatrach!

Turystyki Zimowej I stopnia

Znudziło się Wam „polewanie szampanem w Zakopanem”? Chcielibyście zimą pójść dalej niż Hala Kondratowa czy stok alpejskiego kurortu? Lubicie trekking? To znaczy, że ten kurs jest doskonały dla Was! Dzięki naszemu kursowi w małej, acz sensownej z punktu widzenia szkolenia grupie poznacie zasady rządzące zimowymi górami wysokimi.  W jego czasie będziecie planowali wycieczki, uczyli się jak to zrobić dobrze, pokażemy Wam jakie techniki są najlepsze i dlaczego warto zabrać taki, a nie inny sprzęt. Wszystko to oczywiście wypróbujecie w praktyce – w czasie naszego wyjścia, gdzie będziemy ćwiczyć każdy z istotnych elementów. Nasz program dzięki podziałowi na dwa stopnie umożliwia uczestnictwo i szkolenie tym osobom, które mają problem z dostępnością urlopu. To wszystko w miłej, kompetentnej atmosferze, która jest wizytówką naszej szkoły górskiej!

W przypadku ustanowienia obostrzeń uniemożliwiających wyjazd na Słowację –  ramowy program zostaje bez zmian – ćwiczymy na terenie Tatr Polskich.

Czas:

3 dni

Cena:

1400 PLN

Trudność:

łatwy

Grupa:

5 osób

Teren:

Tatry Wysokie

Zaczynamy w:

Parking Biała Woda Kieżmarska

Start 1 dnia:

10:00

Koniec 3 dnia:

15:00

Nocleg:

Chata Pri Zelenym Plesie

Czego Was Nauczymy?

Kurs przygotuje Was z zakresu podstaw koniecznych do poruszania się zimą w Tatrach począwszy od taktyki planowania wyjścia i dobrymi praktykami w terenie po ratownictwa lawinowe. Dowiecie się podstawowych zasad asekuracji linowej (rodzaje węzłów, sposób wiązania się czy rodzaje możliwych stanowisk do zastosowania w turystyce). Ponadto podczas planowanej wycieczki wysokogórskiej będziemy ćwiczyć techniki użycia czekana i poruszania się w stromym terenie w rakach, a w razie upadku – jak zahamować bez strat w spodniach i ludziach 😉 Na koniec pokażemy Wam co należy zrobić jak jest głodno, chłodno i domu daleko – czyli spróbujemy biwaku zimowego – tego planowego i awaryjnego.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe