Turystyki Alpejskiej

lodowa przygoda

Kurs Turystyki Alpejskiej

Kurs turystyki alpejskiej przygotuje Was do samodzielnego poruszania się na trasach lodowcowych i prostych drogach skalnych (graniowych) w Alpach i innych górach typu alpejskiego. Pozwoli Wam bezpiecznie zdobywać szczyty w szerokim zakresie tak zwanego alpinizmu klasycznego, co później może być idealnym przygotowaniem do bardziej ambitnych wypraw wysokogórskich.

Czas:

7 dni

Cena:

3500 PLN

Trudność:

średnio-trudna

Grupa:

5 osób

Teren:

Alpy Ötztalskie

Zaczynamy w:

Vent-Rofen

Start 1 dnia:

15:00

Koniec 7 dnia:

13:00

Nocleg:

Breslauer Hütte

Czego Was Nauczymy?

Dokładnie omówimy zagadnienia aklimatyzacji, przećwiczymy biwak oraz nauczymy Was, jak skutecznie wezwać pomoc w Alpach i zapoznamy z wieloma innymi aspektami turystyki wysokogórskiej. Nabędziecie praktycznej umiejętności pokonywania prostych grani skalnych oraz lodowców alpejskich. W razie wypadku Wasza wiedza pozwoli na szybką pomoc kompanom w opałach. Będziemy ćwiczyć najważniejsze metody ratownictwa lodowcowego – od Flaszencuga przez Szwajcara po Metodę U. Poznacie też specjalne zestawy lodowcowe i inny sprzęt – konieczny i opcjonalny w góry wysokie.

Kurs jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski (Deutscher Alpenverein) – DAV, oraz naszego bogatego doświadczenia górskiego.

UWAGA!! Po zapisie jest możliwy dojazd z instruktorami z Krakowa lub Wiednia – nieodpłatny i grzecznościowy (ilość miejsc ograniczona – opcja musi być potwierdzona mailowo z naszej strony)!

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe