Skiturowy

wolność i przygoda

Kurs Skiturowy

Chcesz spróbować swoich sił w turystyce narciarskiej? Znudził Ci się stokowy hałas i tłok? To kurs dla Ciebie! Pokażemy Ci jak płynnie przejść od stokowego narciarstwa alpejskiego do niczym nie ograniczonego poruszania się po górach na dwóch deskach.  W ramach tego szkolenia nie tylko poznasz poszczególne elementy ekwipunku i zasady jego użycia, ale też nauczysz się zasad bezpiecznego poruszania na fokach. W czasie tego szkolenia znajdziecie też krótkie ćwiczenia lawinowe, jednak ze względu na obszerność tego tematu polecamy odbyć osobny kurs dotyczący lawin.
W cenie zapewniamy sprzęt lawinowy i oraz zniżkę na wypożyczenie sprzętu skiturowego.

Nasz kurs jest przeznaczony dla osób minimalnie obyłych z nartami, jednak w razie potrzeby zorganizujemy dla Ciebie doszkolenie narciarskie z instruktorem na stoku.

Czas:

3 dni

Cena:

750 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Masyw Pilska

Zaczynamy w:

Korbielów

Start 1 dnia:

12:00

Koniec 3 dnia:

16:00

Nocleg:

Hala Miziowa

Czego Cię Nauczymy?

Nauczymy Ciebie obsługi, konserwacji i przechowywania wiązań turystycznych oraz fok. Już pierwszego dnia spróbujesz swoich pierwszych podejść na nartach. Dzięki kolejnym godzinom poznasz jak prawidłowa zakładać ślad, wykonywać zwroty, zakosy i utrzymywać prawidłowe tempo wędrówki. Poczujesz czym się je pokonywanie przeszkód terenowych i poruszanie się w terenie leśnym lub skalistym. Oczywiście przypomnimy Tobie także zasady bezpieczeństwa ogólnego i lawinowego.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat instruktora

Ważne informacje
Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online