Lawinowy II stopnia

rozszerzenie i konsolidacja wiedzy

Kurs Lawinowy Rozszerzony

Jeśli przebyłeś już kurs lawinowy i czujesz, że Twoja wiedza wymaga rozszerzenia – to szkolenie dla Ciebie. Zajęcia na tym kursie będą nie tylko rozszerzeniem już nabytej wiedzy na I stopniu, ale ugruntowaniem tej, którą już posiadasz. Specjalny nacisk kładziemy byś w czasie tych zajęć przećwiczył trudne scenariusze w często niesprzyjających warunkach. Będziesz też mógł przeprowadzić własną wycieczkę pod okiem naszych instruktorów.

Wszystkie informacje, które Tobie przekażemy są oficjalnymi wytycznymi dla edukacji lawinowej, które poznajemy podczas największych konferencji specjalistycznych na świecie (ICAR i ISSW).

W czasie szkolenia będziesz korzystał także z najnowszego sprzętu lawinowego i edukacyjnego takiego,  jak zestaw radiowy do szkoleń lawinowych produkcji Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox (jesteśmy jedyną firmą posiadającą takie pomoce naukowe w Polsce) oraz Snow Safety Cards.

Czas:

2 dni

Cena:

450 PLN

Trudność:

łatwa

Grupa:

6 osób

Teren:

Tatry Polskie

Zaczynamy w:

Zakopane

Start 1 dnia:

09:00

Koniec 2 dnia:

16:00

Nocleg:

Zakopane lub Hotel Górski Kalatówki

Czego Cię Nauczymy?

W czasie tego kursu wpierw przypomnisz sobie i ugruntujesz już nabytą wiedzę w czasie pierwszego stopnia. Później przejdziemy do najważniejszej części – planowania i prewencji – z pomocą naszych instruktorów przygotujesz wycieczkę w najmniejszych szczegółach. Tak by zrealizować ją w następnym dniu zachowując wszystkie zasady i prawidła prewencji nawet w skomplikowanym terenie – pod okiem szkolących. Oprócz tego przećwiczycie trudne scenariusze poszukiwania zasypanych (wielokrotne i głębokie zasypania).

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat instruktora

Ważne informacje
Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online