Lawinowy I stopnia

Twój klucz do śnieżnego świata!

Kurs Lawinowy I stopnia

W czasie weekendowego kursu skupimy się na niezbędnych podstawach, które pozwolą Wam bezpiecznie spędzać czas w zimowych górach. Szczególny nacisk położymy na wypracowanie u Was prawidłowych zachowań, jako członków grupy – od dobrych zwyczajów pozwalających uniknąć wypadku po prawidłowe przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Szkoląc, korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń, takich  jak zestaw radiowy do szkoleń lawinowych produkcji Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox (jesteśmy jedyną firmą w Polsce mąjącą takie pomoce naukowe) oraz Snow Safety Cards.

Czas:

2 dni

Cena:

360 PLN

Trudność:

łatwa

Grupa:

8 osób

Teren:

Masyw Pilska

Zaczynamy w:

Hala Miziowa

Start 1 dnia:

09:00

Koniec 2 dnia:

15:00

Nocleg:

Hala Miziowa

Czego Was Nauczymy?

W ramach zajęć  dowiecie się wszystkiego o sprzęcie lawinowym, planowaniu wycieczek, zdobędziecie podstawy nauki o śniegu – czyli o wszystkim, co konieczne, by nauczyć się unikać lawin.

Poznacie  podstawy zarządzania ryzykiem w terenie lawinowym za pomocą nowoczesnych metod (Avaluator, Snowcard i inne) oraz dowiecie się, jak interpretować biuletyn lawinowy.

Nabytą wiedzę przetestujecie w czasie wycieczki terenowej drugiego dnia kursu, podczas której nauczycie się poruszania w terenie zagrożonym lawiną i jak pomóc partnerom, gdy znajdą się w opałach.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online

Pojawienie się daty niżej oznacza dostępność miejsc!