Lawinowy I stopnia

Twój klucz do śnieżnego świata!

Kurs Lawinowy I stopnia

W czasie weekendowego kursu skupimy się na niezbędnych podstawach, które pozwolą Ci bezpiecznie spędzać czas w śnieżnych górach. Mocny akcent położymy na rozwój prawidłowego zachowania, jako członka grupy – od dobrych zwyczajów pozwalających uniknąć wypadku po prawidłowe przeprowadzenie akcji ratunkowej, gdy coś pójdzie nie tak…

Nasz przekaz wzbogacimy o najnowsze zdobycze wiedzy z kongresów dotyczących gór i ratownictwa (ISSW /IKAR-CISA).

W czasie szkolenia korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań edukacyjnych takich,  jak zestaw radiowy do szkoleń lawinowych produkcji Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox (jesteśmy jedyną firmą posiadającą takie pomoce naukowe w Polsce) oraz Snow Safety Cards.

Czas:

2 dni

Cena:

350 PLN

Trudność:

łatwa

Grupa:

8 osób

Teren:

Masyw Pilska

Zaczynamy w:

Hala Miziowa

Start 1 dnia:

09:00

Koniec 2 dnia:

15:00

Nocleg:

Hala Miziowa

Czego Cię Nauczymy?

W ramach zajęć  dowiesz się wszystkiego o  sprzęcie lawinowym, planowaniu wycieczek, podstaw nauki o śniegu – czyli wszystkim co konieczne, by nauczyć się unikać lawin – zwanych poetycko „Białym Smokiem”.

Poruszymy także temat podstaw zarządzania ryzykiem w terenie lawinowym za pomocą nowoczesnych metod (Avaluator, Snowcard i inne) oraz interpretacji biuletynu lawinowego.

Nabytą wiedzę przetestujesz w czasie wycieczki terenowej drugiego dnia, gdzie spróbujesz w praktyce bezpiecznego poruszania się w terenie zagrożonym, jak zachowywać dobre zwyczaje w czasie tury i pomóc swoim przyjaciołom w opałach.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat instruktora

Ważne informacje
Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online