Serdecznie zapraszamy na slajdowisko o Gruzji, które odbędzie się 27.XI.2010 o godz.19.00 w Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach organizowane przez Klub Podróżników Śródziemie.

Sebastian Fijak i Sławomir Śmiarowski

Gruzja
Gruzja to kraj kontrastów, policjanci w najnowszych Toyotach mijają stare rozpadające się Zaporożce. Niesamowite plaże graniczą z rozsypującymi się zabudowaniami okolicznych miasteczek. Jednak teren ten to też niesamowite zabytki, doskonałe jedzenie i trunki, ale przede wszystkim serdeczni ludzie i… góry. Dziewięć tysięcy kilometrów- tyle przejechaliśmy naszym climbbusem, by zdobyć Kazbek i zobaczyć tą wspaniałą krainę. Jednak to nie cel  jest najważniejszy, lecz droga, dlatego zapraszam na opowieść o tym niezwykłym docieraniu do tego kraju.

Jak najłatwiej dotrzeć na slajdowisko??

1) Transportem publicznym- autobusem Szwagropolu do Bukowiny Tatrzańskiej Klinu (ew. do Zakopanego i stamtąd busami jadącymi na Palenicę/Morskie Oko) i dalej busem do Palenicy Białczańskiej, skąd już piechotą, szosą na Morskie Oko, aż  do Wodogrzmotów Mickiewicza. Następnie skręcamy w prawo szlakiem koloru zielonego do Dol. Roztoki, następnie, już w wyższej partii doliny idziemy w lewo zakosami do góry szlakiem czarnym, który doprowadzi nas bezpośrednio do samego schroniska.

2) Transportem własnym- Jedziemy do Nowego Targu, a następnie ruszamy drogą krajową nr 49, aż do pierwszego ronda, gdzie ruszamy drogą na Bukowinę Tatrzańską, a potem na Łysą Polanę, skąd już prosto, aż do Palenicy Białczańskiej – stąd już analogicznie jak w punkcie 1.

Prosimy zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN oraz TOPR, przed wyjściem w góry.

Serdecznie zapraszamy Was w imieniu swoim  i Gospodarzy schroniska!