Autoratownictwo na Via Ferrata

Co zrobić, żeby pomóc!

Kurs Autoratownictwa na Via Ferrata

Ferraty to nie tylko spacer – to pionowa przygoda!

Niezależnie jednak od tego czy jest to prosta półka skalna czy quasi-wspinaczkowe wyzwanie – ferraty niosą też zwiększone ryzyko wypadków oraz urazów.

Myli się ten kto myśli, że sama lonża wystarczy, a asekuracja to tylko przepinanie karabinków. Nauczymy was co zrobić w razie wypadku, jak poradzić sobie z nim oraz zminimalizować jego skutki. Nawet jeśli ratownicy górscy nie będą mogli dotrzeć na czas!

Całość szkolenia prowadzimy na prawdziwej via ferracie ćwiczebnej, która pozwala na zainscenizowanie wielu sytuacji i nauczenie was rozwiązań z naciskiem na jak największy realizm. Dzięki tej wiedzy możecie być pewni, że gdy cokolwiek się stanie będziecie umieli sobie poradzić!

Kurs autoratownictwa na via ferrata przygotowuje do radzenia sobie ze wszystkimi popularnymi wypadkami i sytuacyjnymi awaryjnymi jakie mogą was spotkać na ubezpieczonych drogach. Ułatwi też wyjścia z dziećmi wymagającymi dodatkowej asekuracji linowej. Jest przeznaczony dla osób, które postawiły już swoje pierwsze kroki na żelaznych drogach i chcą zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz kompanów.

Zajęcia prowadzimy na prawdziwych via ferratach na Słowacji!!

Czas:

1 dzień

Cena:

450 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

5 osób

Teren:

Tatry

Zaczynamy w:

Tatranska Kotlina

Start:

10:30

Koniec:

18:00

Czego Was Nauczymy?

Nasz kurs zaczniemy od nauczenia was podstawowych węzłów. To będzie też moment, kiedy poznacie zastosowanie liny – od asekuracji słabszej osoby, po zjazd na linie czy pomoc komuś, kto stracił przytomność na ferracie. Nauczcie się też jak w razie potrzeby wyciągnąć partnera na półkę skalną. Oprócz tego poznacie najpopularniejsze gotowe zestawy do dodatkowej asekuracji na ferratach – firm Edelrid i Skylotec. Dowiecie się też jakie jest zastosowanie mają węzły zaciskowe!

Poznacie sposób radzenia sobie z najpopularniejszymi sytuacjami awaryjnymi spotykanymi na żelaznych drogach, uzupełnionymi o elementy pierwszej pomocy przydatne w takich wypadkach.

Szkolenie z autoratownictwa na via ferrata jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutscher Alpenverein, oraz naszego bogatego doświadczenia górskiego.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online