Alpiniada

repetytorium kursu turystyki zimowej

Alpiniada – jednodniowe przypomnienie zasad turystyki wysokogórskiej

Jeśli wydajcie ci się, że już zapomniałeś co robiłeś na kursie turystyki zimowej(wysokogórskiej), chciałbyś odświeżyć lub usystematyzować swoją zdobytą samodzielnie wiedzę – to kurs dla ciebie! W ciągu tej jednodniowej wycieczki pokonamy tatrzański szczyt Świnicy pod okiem najlepszych instruktorów, którzy miło acz bezwzględnie skorygują każdy twój błąd 🙂

Czas:

1 dzień

Cena:

450 PLN

Trudność:

średnia

Grupa:

6 osób

Teren:

Tatry Polskie

Zaczynamy w:

Zakopane

Start:

06:30

Koniec:

20:30

Czego Cię Nauczymy?

Nasze wspólne wyjście odbędzie się na jeden z tatrzańskich szczytów lub przełęczy – docelowo Świnicę lub zastępczo Kościelec, Zadni Granat, Suche Czuby lub Żółtą Przełęcz  będzie powtórzeniem wszystkich zagadnień związanych z poruszaniem się w terenie wysokogórskim od odpowiedniego użycia raków  czekana przez posługiwanie się ABC lawinowym, aż po asekurację w terenie przepaścistym.

W czwartkowy wieczór przed kursem zaś przygotujemy się do wycieczki – zaplanujemy ją wraz z przejściem, obliczeniem czasu i zaplanowaniem ewentualnych planów awaryjnych – zajęcia będą miały formę webinaru online z instruktorami.

Oczywiście dostaniesz  kompletne wyposażenie górskie (raki, czekan, ABC i sprzęt asekuracyjny) z zasobów naszej szkoły, w cenie ponadto znajduje się także transfer z/na parking do Kuźnic i z punktu końcowego naszej trasy oraz bilet PKL. Dla chętnych mamy możliwość darmowej, grzecznościowej podwózki z Krakowa (liczba ograniczona! – dla pierwszych zapisanych).

Nasza Alpiniada jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutscher Alpenverein, oraz naszych licznych doświadczeń z gór świata.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
bilet na kolej PKL „Kasprowy”
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe