ABC Via Ferrat

żelazne percie w jeden dzień!

ABC Via Ferrat

Nasze jednodniowe wyjazdy ferratowe to idealne wprowadzenie do świata żelaznych perci! Mała przygoda niosąca wielką dozę pozytywnych wrażeń!

Jeśli masz tylko jeden dzień , ale chcesz zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności poruszania się po ferratach  – to będzie prawidłowy wybór.

Nasi południowi sąsiedzi w ostatnich latach rozwinęli sieć tego typu szlaków – płynnie łączących możliwości przeciętnych turystów z poczuciem wysokogórskiej wspinaczki – zwłaszcza na nowych drogach o przygodowym profilu. Dzięki bliskości tych rejonów możemy postawić na szybkie wyjazdy z maksymalnym wykorzystaniem czasu na szkolenie i dobrą zabawę na tych ferratach.

ABC via ferrat da Wam niezbędne minimum wiedzy i umiejętności do poruszania się na trasach ubezpieczonych typu via ferrata/klettersteig w trudnościach do C/D według skali austriackiej.

Czas:

1 dzień

Cena:

390 PLN

Trudność:

łatwa

Grupa:

5 osób

Teren:

Słowacja

Zaczynamy w:

Kraków

Start:

6:00

Koniec:

21:30

Czego Was Nauczymy?

Nasz kurs zaczniemy od małej unifikacji wiedzy ogólnogórskiej, by zaraz po tym płynnie przejść do tematów stricte związanych z via ferratami – od kasku po dobre buty. Nasi instruktorzy przekażą Wam wiedzę jak czytać schematy tzw. topo i odnosić je do realnych warunków w terenie.

Później wspólnie z naszymi instruktorami przejdziecie jedną z ferrat (zależnie od terminu szkolenia będą to głównie ferrata HZS koło Martina lub inne w zależności od pogody i dostępności tras) – ten czas wykorzystamy by pokazać wam najważniejsze elementy w pokonywaniu żelaznych dróg – od orientacji, przez technikę pokonywania trudności po radzenie sobie z prostymi sytuacjami awaryjnymi. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody gór Słowacji i z merytorycznym, acz zabawnym komentarzem naszych instruktorów – nie tylko o suchych faktach rodem ze świata wspinania. Trekking po przejściu ferraty będzie prowadzony przez uprawnionego Międzynarodowego Przewodnika Górskiego.

Oczywiście każdy z Was dostanie kompletny sprzęt ferratowy z zasobów naszej szkoły od jednego z najlepszych producentów – firmy EDELRID, a dla chętnych (pierwszych 4 osób chętnych) mamy możliwość darmowej, grzecznościowej podwózki z Krakowa .

Nasze ABC via ferrat jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutscher Alpenverein, oraz naszych licznych doświadczeń z gór świata.

Co jest w cenie?

opieka certyfikowanego instruktora
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe

Zapisy Online

Pojawienie się daty niżej oznacza dostępność miejsc!