ABC Lawin

lawinowy elementarz

ABC Lawin

Po tym kursie będziesz świadom zagrożeń, jakie niosą lawiny. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej oraz wezwania zorganizowanej pomocy.

Szkoląc, korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń, takich  jak zestaw radiowy do szkoleń lawinowych produkcji Girsberger Elektronik  oraz najnowszych detektorów Mammut, BCA i PIEPS (jesteśmy jedyną firmą w Polsce używającą takich pomocy naukowych).

Nasze ABC jest połączeniem wzorców wypracowanych przez największy i najlepszy na świecie klub, jakim jest Niemiecki Związek Alpejski – DAV – Deutscher Alpenverein, oraz naszych licznych doświadczeń z gór świata. Zajęcia prowadzi członek Komisji Lawinowej Międzynarodowego Komitetu Ratownictwa Alpejskiego (AVA COM ICAR).

Dla pierwszych kursantów mamy darmowy, grzecznościowy dojazd z Krakowa – razem z naszymi instruktorami!

ZALEŻNIE OD STANU OBOSTRZEŃ I WARUNKÓW UNIEMOŻLIWIAJĄCYCH WYJAZD NA SŁOWACJĘ –  RAMOWY PROGRAM ZOSTAJE BEZ ZMIAN – ĆWICZYMY NA TERENIE TATR POLSKICH.

Czas:

1 dzień

Cena:

360 PLN

Trudność:

łatwa

Grupa:

6 osób

Teren:

Tatry Słowackie lub Polskie

Zaczynamy w:

Kraków

Start 1 dnia:

05:00

Koniec 1 dnia:

21:00

Czego Was Nauczymy?

W ramach tego kursu zapoznasz się z całym dostępnym sprzętem ratowniczym oraz nauczysz się go używać. Dowiesz się także, jak poszukiwać ludzi bez detektorów lawinowych. Poznasz mechanizm spływu lawiny oraz podstawy wiedzy o tym zjawisku, by twoje działania były jeszcze bardziej efektywne. Podamy także kilka podstawowych informacji dotyczących prewencji, opowiemy o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w terenie zagrożonym lawinami.

Żeby nie marznąć nadmiernie – nieco teorii wprowadzimy za pomocą nowych technik dwa dni przed kursem – w postaci specjalnego webinaru.

Każdy uczestnik otrzymuje od nas w ramach kursu książkę „ABC Lawin” Milana Lizucha.

Co jest w cenie?

webinar online przed zajęciami
opieka certyfikowanego instruktora
bilet na kolejkę krzesełkową*
bilet do parku narodowego*
realizacja programu
wypożyczenie sprzętu
certyfikat ukończenia
*jeśli występuje

Po kursie otrzymasz

certyfikat ukończenia
rabat na zakup sprzętu
materiały szkoleniowe