Krzysiek Rychlik

Krzysztof RychlikInstruktor wspinaczki, wspinacz sportowy.

Wspina się od ponad 10 lat, a uprawnienia instruktorskie posiada od 2009 rokuW 2013 r. w zespole z Andrzejem Marciszem dokonał pierwszego polskiego, a czwartego w ogóle przejścia ponad 350-metrowej mikstowej drogi Almendudler M9 WI7 w Kanderstegu. Rok później w zespole z Magdą Imielską pokonał klasyk mikstowy, Jedi Master M11 (Liczba przejść Jedi Master nie przekracza 10, a na tej krótkiej liście są takie światowe sławy jak Ueli Steck, czy Pavol Rajcan), prowadząc wszystkie trudne wyciągi. Jest to jednocześnie najtrudniejsze prowadzenie wielowyciągowej drogi mikstowej dokonane przez wspinacza z Polski.

Na naszym, rodzimym podwórku jest autorem pierwszego przejścia najtrudniejszej drogi wymagającej użycia własnej protekcji, czyli VII.1 pod Kielcami. Sportowo wspina się po drogach do 8a+ RP i 7c OS, ale nie zaniedbuje również wspinania w górach, gdzie pokonał m. in. takie drogi jak “Wariant R” i “Saduś” na Mnichu, oraz wiele dróg do stopnia IX włącznie.

Krzysiek trakcie swoich podróży wspinaczkowych zwiedził praktycznie całą Europę (m.in. Włochy, Francja, Austria, Niemcy, Szwajcaria), Stany Zjednoczone (Indian Creek w Utah, Boulder w Colorado), Kanadę (Squamish, British Columbia) oraz Chile (dolina Cochamo, Północna Patagonia).

Autor artykułów o zimowych rejonach wspinaczkowych w Austrii i Szwajcarii, które ukazywały się na łamach magazynu “GÓRY“, w “Taterniku” oraz poradników w książce “100 porad Gór”.


  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter