Dlaczego my?

Cenisz sobie swoje bezpieczeństwo? Czujesz się odpowiedzialny za towarzyszy zimowych wycieczek górskich? Lubisz jeździć na nartach lub na desce? Mamy coś dla Ciebie.

Szkolenia lawinowe czy skiturowe w naszym wykonaniu to praktyka poparta teorią. Wspólnie testujemy najnowszy sprzęt lawinowy, uczymy jego obsługi oraz poznajemy różne oblicza śniegu. Pokazujemy, jak działać przed, po i w trakcie zejścia lawiny oraz poruszać się w bieli gór.

Śnieg i technika to nie wszystko. Z nami dowiesz się, jak dzięki owocnej współpracy międzyludzkiej w ogóle uniknąć niebezpieczeństwa białego puchu. Stawiamy przede wszystkim na ludzi, dzięki temu nasze zajęcia to także wspaniała przygoda i nowe znajomości.

Szkolenia Lawiny.com wspierają takie marki jak: Black Diamond, Stubai, BackCountryAccess oraz Planeta Gór.

Pierwsze kursy przeprowadziliśmy m.in. dla Men’s Health oraz National Geographic Traveller. Teraz  także Ty możesz uczestniczyć w tej niesamowitej przygodzie, jednocześnie poznając zasady bezpieczeństwa w górach zimą.

Nastawcie się na przyjazną atmosferę, dużo śmiechu i mokre buty :-). Wszystkim naszym klientom zapewniamy sprzęt lawinowy na czas szkoleń gratis oraz zniżki na zakup sprzętu lawinowego i górskiego pod odbyciu szkolenia.

Nasze zajęcia odbywają się we współpracy i za zgodą Babiogórskiego Parku Narodowego.

Oto, dlaczego warto wybrać właśnie nas (kliknij by rozwinąć):

Miejsce  

Kursy oraz warsztaty lawinowe mają swoją bazę w schronisku PTTK Markowe Szczawiny pod Babią Górą.
Zajęcia Skiturowe realizujemy w rejonie Babiej Góry oraz Pilska – w formie wędrownej i stacjonarnej.
Szkolenia z turystyki zimowej prowadzimy w słowackich Wysokich Tatrach – w Chacie przy Zielonym Stawie Kieżmarskim, a zajęcia na lodospadach w rejonie Doliny Białej Wody i Staroleśnej z bazą noclegową w Chacie na Łysej Polanie – w razie niekorzystnych warunków także w innych rejonach  na południu Polski oraz na Słowacji.

Wiedza  

Naszym priorytetem jest nauka unikania niebezpieczeństwa i prewencja. Dlatego podczas szkoleń organizowanych przez Lawiny.com zdobędziesz wiedzę dotyczącą rozpoznawania terenu i rodzajów śniegu oraz oceny ryzyka związanego z poruszaniem w górskim terenie w czasie zimy. Dowiesz się też, jak poruszać się sprawnie korzystając ze wszelkiego zimowego sprzętu górskiego.
Na wykładzie poznasz wszystkie niuanse związane z różnymi formami śniegu, natomiast podczas zajęć praktycznych zajmiesz się m.in. wykonaniem przekroju i analizą „żywego” śniegu.
Umiejętnościami i informacjami, które chcemy Ci przekazać, powinien dysponować każdy turysta wyruszający zimą w góry.
Naszą wiedzę cały czas doskonalimy na różnorakich szkoleniach i kongresach (ISSW, IKAR-CISA i inne spotkania branżowe) – dlatego nasze szkolenia cały czas podążają z duchem czasu!.

Sprzęt  

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego detektora lawinowego, sondy i łopatki może Ci na początku sprawić problem. Z tego powodu każdy nasz kursant podczas szkolenia ma możliwość sprawdzenia szerokiej oferty różnego rodzaju detektorów, które dotąd pojawiły się na polskim rynku. Korzystamy ze sprzętu marek BCA, Ortovox, Mammut, Arva i Pieps.

Korzystamy ponadto z najlepszych rozwiązań edukacyjnych – jak zestaw radiowy do szkoleń lawinowych produkcji Girsberger Elektronik, SAM 3D Ortovox (jesteśmy jedyną firmą posiadającą takie pomoce naukowe w Polsce) czy Snow Safety Cards.

Podczas ćwiczeń terenowych za każdym razem możesz przetestować inny model, dzięki czemu wraz z końcem kursu lawinowego jesteś w stanie wybrać optymalne dla siebie urządzenie. Żaden model, który trafi w Twoje ręce, nie będzie Ci obcy, co jest rzeczą wielce pożądaną szczególnie przy korzystaniu z wypożyczalni.

W trakcie zajęć zapoznasz się także z systemem Recco, działaniem plecaka lawinowego oraz z systemem Avalung. Aby nieco urozmaicić wykłady, opowiemy Ci także o dawnych metodach stosowanych w ratownictwie lawinowym.

Umiejętności  

Zdarza się, że podjęte środki bezpieczeństwa okazują się niewystarczające i dochodzi do wypadku lawinowego. Wtedy niezbędne są odpowiednie umiejętności pozwalające odszukać zasypanych partnerów. W trakcie naszego kursu lawinowego dokładamy również wszelkich starań, aby nauczyć Cię, jak szybko odszukać i uratować zaginionych.
Oprócz tradycyjnych ćwiczeń poznasz także odpowiednie techniki odkopywania partnerów. Sprawdzisz na własnej skórze, czym różni się uderzenie sondą lawinową w plecak, korzeń czy łopatę od uderzenia w ciało człowieka.

Zarządzanie grupą  

Działanie zimą zawsze wymaga współpracy grupy, zwłaszcza w wyższych partiach gór. Często jednak dochodzi do sprzeczek, nie ma lidera, odpowiedzialność rozmywa się, przez co grupa nieświadomie prowokuje niebezpieczne sytuacje.
Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy do szkoleń lawinowych  zajęcia z psychologii i zarządzania grupą. Dzięki temu uświadomisz sobie, jakie mechanizmy rządzą ludzkimi zachowaniami. Zaprezentujemy Ci najczęściej spotykane sytuacje wynikające z „czynnika ludzkiego” i zagrożenia, jakie ze sobą niosą.

Małe grupy  

Nie lubisz tłoku, zwłaszcza na zajęciach, na których bardzo Ci zależy? Lubisz być traktowany indywidualnie? Dobrze poczujesz się na naszych zajęciach. Stawiamy na zespoły do dwunastu osób.
Dzięki takiej liczbie uczestników zajęcia mogą odbywać się płynnie, co gwarantuje porządek i spokój.

Materiały szkoleniowe  

Gdy jesteś świeżo po kursie, masz w pamięci niezbędną wiedzę. Jednak upływ czasu powoduje, że zapominamy tego, czego się nauczyliśmy. Czy więc gdy wyruszymy za rok w zimowe góry, nasze wiadomości wciąż będą wystarczające?
Aby móc w każdej chwili przypomnieć sobie zdobytą wiedzę, otrzymasz od nas komplet materiałów szkoleniowych oraz książkę Milana Lizucha „ABC LAWIN” (w czasie kursu lawinowego) lub mapę Compass (podczas warsztatów i innych zajęć).

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter